Amber Horror 2008 - 2010

Autor: underluk

Typ: seria
W latach 2008 - 2010 wydawnictwo Amber pod szyldem sensacji wydało kilkanaście horrorów. Łącznie otrzymaliśmy 29 książek, o których możecie poczytać poniżej (zajawki pochodzą ze strony wydawcy).


Postanowiłem wszystkie te pozycje zebrać w jednym miejscu, ponieważ często na różnych forach czy fanpage’ach poruszany jest temat tych publikacji oraz poszczególnych pozycji jakie się wśród nich ukazały. Teraz macie wszystko w jednym miejscu ułożone zgodnie z datami ukazania się ich na rynku.
Dom zagubionych dusz - F.G. Cottam Zew nieśmiertelności  - Anne Frasier Instynkt śmierci - Bentley Little Wpuść mnie - John Ajvide Lindqvist Mroczne echo - F.G. Cottam Pokój Naomi - Jonathan Aycliffe Dominium - Bentley Little Powroty zmarłych - John Ajvide Lidqvist Amok - David Moody Głębia ciemności - Michael Laimo Noc zombie - Brian Keene Dwunastu - Jasper Kent Blues duchów - Jonathan Maberry Miasto Żywych Trupów - Brian Keene Szepty w ciemności - Jonathan Aycliffe Song umarłych - Jonathan Maberry Pociąg upiorów - Bentley Little Wściekła krew - David Moody Radio duchów - Leopoldo Gout Miasto trumien - Gary Braunbeck Wschód złego księżyca - Jonathan Maberry Umarłe dusze - Michael Laimo Wilkołak - Jonathan Mabery Ludzka przystań - John Ajvide Lindqvist Zarażeni - Sarah Langan Klątwa Magdaleny - F.G. Cottam Krew zombie - Nate Kenyon Trzynaście lat później - Jasper Kent Lament zombie - S.G. Browne
Dom zagubionych dusz
COTTAM F.G.Dom zagubionych dusz - F.G. Cottam
Cztery studentki wchodzą do starego opuszczonego domu.


Tydzień później jedna odbiera sobie życie, pozostałe stopniowo tracą zmysły.


Wśród nich jest siostra byłego żołnierza Nicka Masona. By ją ratować, Nick musi połączyć siły z Paulem Seatonem. Jako jedyny przekroczył on próg nawiedzonego domu i przeżył. Ale dziś jest wrakiem człowieka...


Zdesperowany Nick zmusza Paula do makabrycznej podróży w przeszłość: do niepokojącego pamiętnika pięknej fotograficzki i koszmarnego stowarzyszenia z lat dwudziestych.


Przeklęty dom wzywa, zebrało się tam już kilkoro przyjaciół Paula, by go znów powitać...


Ilość stron: 248
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2008-02-13
EAN: 9788324130047Zew nieśmiertelności
FRASIER ANNEZew nieśmiertelności  - Anne Frasier
Tajniki ludzkiej świadomości i podświadomości w powieści laureatki nagrody Daphne du Maurier za wybitne osiągnięcia w dziedzinie powieści grozy.


Przed stu laty przemierzał nocą ulice, polując na swoje ofiary. Sycił się ich strachem. Poił się ich krwią. Teraz przeszłość powraca...


Policja znajduje zwłoki dziewczyny - ciało bez krwi. Wybucha panika - wśród mieszkańców sennego miasteczka wciąż żywa jest legenda o przerażającym seryjnym mordercy sprzed wieku.


Wszystkie oczy kierują się na jednego człowieka: mężczyznę, który nie ogląda światła dnia. Uwięziony w ciemności swojego domu przez straszną chorobę Evan Stroud musi oczyścić się z podejrzeń. Musi zdemaskować prawdziwego zabójcę. Z pomocą przychodzi mu Rachel Burton, lekarka sądowa. Ale zło, któremu rzucają wyzwanie, jest potężne i nieuchwytne - i poprowadzi ich oboje na skraj szaleństwa...


Ilość stron: 232
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2008-03-18
EAN: 9788324130252Instynkt śmierci
BENTLEY LITTLEInstynkt śmierci - Bentley Little
Cathy miała sześć lat, kiedy mężczyzna, który mieszkał w domu po drugiej stronie ulicy, zamordował żonę i sam się zastrzelił. Słyszała krzyki. Widziała krew i ciała. Teraz, prawie dwadzieścia lat później, dom już nie stoi pusty. Ktoś się do niego wprowadził. I w okolicy zaczynają się dziać straszne rzeczy... A w domu po drugiej stronie ulicy znowu słychać krzyki. Cokolwiek się tam dzieje, to tajemnica, której nikt nie powinien poznać. Ale i Cathy ma swoje tajemnice...


Ilość stron: 304
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2008-08-01
EAN: 9788324131303Wpuść mnie
LINDQVIST JOHN AJVIDEWpuść mnie - John Ajvide Lindqvist
Legenda wampira i hipnotyzująca, posępna historia odrzucenia, przyjaźni i zemsty Niezwykłe połączenie literackiego horroru z powieścią psychologiczną.


Na podstawie powieści powstał szwedzki film pt. Pozwól mi wejść.


Jego remake w reżyserii Matta Reevesa w polskich kinach 22 października 2010 Oskar mieszka z matką na sztokholmskim przedmieściu. Nieśmiały i zakompleksiony nie ma przyjaciół. W szkole jest przedmiotem nieustannych drwin i szyderstw, koledzy dręczą go i prześladują. Do sąsiedniego mieszkania wprowadza się Eli. Jest rówieśniczką.


Oskara, ale nie chodzi do szkoły. I opuszcza dom tylko po zmroku. Nagle w okolicy zostaje znalezione ciało nastolatka - bez kropli krwi. Ale Oskara bardziej intryguje fakt, że to zginął jego prześladowca. A przecież jest ich wielu...


Imponująca powieść, którą z powodzeniem można przyrównać do dzieł największych mistrzów gatunku. "Dagens Nyheter", jeden z czołowych szwedzkich dzienników.


Ilość stron: 352
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2008-09-17
EAN: 9788324131471Mroczne echo
COTTAM F.G.Mroczne echo - F.G. Cottam
Szatański pakt, potworne grzechy przeszłości i walka o ludzkie dusze na tym i na tamtym świecie w horrorze autora Domu zagubionych dusz Zbudowany przed blisko stu laty jacht „Mroczne Echo" to prawdziwe dzieło sztuki. Wielu ludzi go pragnie. Jednak jego historia pełna jest tragicznych wypadków, a wszyscy właściciele zginęli straszną śmiercią.


Teraz „Mroczne Echo" znów wypływa w morze. Przed niebezpieczeństwem, które czai się na jego pokładzie, nowych właścicieli może ustrzec jedynie prawda o człowieku, który go zbudował. Będą jednak musieli stanąć twarzą w twarz ze złem potężniejszym niż czas...


Ilość stron: 256
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2008-11-13
EAN: 9788324132164Pokój Naomi
AYCLIFFE JONATHANPokój Naomi - Jonathan Aycliffe
W wigilię Bożego Narodzenia Charles zabiera swoją czteroletnią córeczkę po zakupy. W zatłoczonym sklepie z zabawkami Naomi znika w tłumie. Następnego dnia policja znajduje okrutnie zmasakrowane ciało dziewczynki.


Naomi odeszła... Czyj więc szept słyszy Charles każdej nocy? Jak to możliwe, że widzi córkę na dziwnych starych fotografiach? Na każdym zdjęciu Naomi jest z dwiema dziewczynkami. I na każdym zdjęciu mężczyzna w czerni obserwuje bawiące się dzieci.


Balansując na granicy pomiędzy rzeczywistością a szaleństwem, Charles uświadamia sobie, że musi poznać prawdę o śmierci Naomi, zanim on i jego żona podzielą jej los...


Ilość stron: 192
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-01-13
EAN: 9788324132591Dominium
BENTLEY LITTLEDominium - Bentley Little
Krwawy rytuał przywróci im panowanie nad światem...


Diona lekceważą wszyscy. Nikt nie zdaje sobie sprawy, że nieśmiały i wrażliwy chłopak ukrywa straszną tajemnicę. Że mroczna siła zaburza jego sny. Zmienia go. I że pewnego dnia obudzi się jako ktoś inny... Penelopa nigdy nie pasowała do reszty dzieciaków w szkole. Mieszka w dziwacznej komunie złożonej z samych kobiet, które snują dziwaczne opowieści o otaczających ich dom lasach... i o samej Penelopie. Dion i Penelopa są dla siebie stworzeni.


I dlatego nigdy nie powinni byli się spotkać...


Ilość stron: 312
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-02-23
EAN: 9788324132942Powroty zmarłych
LINDQVIST JOHN AJVIDEPowroty zmarłych - John Ajvide Lidqvist
MARTWI WSTAJĄ Z GROBÓW... EVA ginie w wypadku samochodowym. Jej mąż błaga Boga, by sprawił, żeby żona do niego wróciła. I Eva wraca, ale nie taka, jaką David pamięta.


ELVY do końca opiekowała się chorym mężem. Za dwa dni odbędzie się jego pogrzeb. Ale oto mąż znów jest przy niej. Elvy ma jednak wrażenie, jakby tylko udawał, że żyje.


ZNANY DZIENNIKARZ Gustav Mahler jest załamany po śmierci wnuka. Nagle chłopiec ożywa - odmieniony. ZMARLI WRACAJĄ. PO CO?


Ilość stron: 280
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-03-23
EAN: 9788324133161Amok
MOODY DAVIDAmok - David Moody
Brutalne morderstwa paraliżują społeczeństwo. Napastnicy, okrzyknięci przez media Wściekłymi, uderzają bez ostrzeżenia. Zabijają każdego, kto stanie im na drodze.
Ilość przypadkowych napaści przechodzi z setek w tysiące, a potem w setki tysięcy. Każdy, niezależnie od płci, wieku czy rasy, jest albo ofiarą - albo Wściekłym.


W ludziach narasta lęk, że w każdej chwili przyjaciele lub najbliżsi zwrócą się przeciwko nim ze zbrodniczym zamiarem. Wszyscy muszą liczyć się z ryzykiem, że zostaną zamordowani. Albo że sami zaczną mordować...


Ilość stron: 232
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-04-01
EAN: 9788324133277Głębia ciemności
LAIMO MICHAELGłębia ciemności - Michael Laimo
Demoniczny rytuał. Krwawa ofiara. Koszmar, przed którym jest tylko jedna droga ucieczki...


Doktor Michael Cayle razem z żoną i córeczką wyprowadza się z Manhattanu i obejmuje prywatną praktykę w cichym miasteczku wśród malowniczych lasów. Wszystko wydaje się tu spokojne i cudowne. Wydaje się... Tymczasem mieszkańcy opowiadają szeptem legendy, które budzą dreszcz grozy. Wkrótce Michael będzie musiał w nie uwierzyć. Pozna przerażający sekret złowrogich złotych oczu, które śledzą go z głębi ciemności...


Ilość stron: 216
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-04-17
EAN: 9788324133352Noc zombie
KEENE BRIANNoc zombie - Brian Keene
Apokaliptyczna wizja w okrutnym horrorze dwukrotnego zdobywcy nagrody Brama Stokera Światem rządzą zombie... Umarli wracają - przerażająco inteligentni, przebiegli... i bardzo głodni. Atakują każdego, kto wpadnie w ich ręce. Jim Thurmond, jeden z nielicznych ocalałych, wie, że jego syn żyje. Porzuca bezpieczną kryjówkę i rusza ratować dziecko - przez całą Amerykę. Po drodze dołącza do niego troje ludzi, którym też udał o się przeżyć. Czy zdołają jednak uciec krwiożerczym potworom? I pokonać najstraszliwsze zło, które czeka na końcu drogi...


Ilość stron: 248
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-05-25
EAN: 9788324133727Dwunastu
JASPER KENTDwunastu - Jasper Kent
Jest jesień 1812 roku. Jedno po drugim rosyjskie miasta wpadają w ręce Francuzów. Tylko cud może zatrzymać zastępy Napoleona. Albo... DWUNASTU Ruszają do boju tylko po zachodzie słońca. Walczą według własnych reguł. Sieją śmierć i grozę. Zabijają ze straszliwą wprawą...


Ilość stron: 344
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-06-09
EAN: 9788324133956Blues duchów
MABERRY JONATHANBlues duchów - Jonathan Maberry
Zło nie umiera... Trzydzieści lat temu psychopatyczny morderca wyruszył na potworne żniwa, znacząc krwią swój szlak przez spokojne miasteczko. Dziś Pine Deep uczyniło z tamtych wydarzeń atrakcję turystyczną, z głównym punktem programu - parkiem grozy "Najbardziej przerażającego miasta Ameryki".


...czeka przyczajone w ciemności Ale w przeddzień wielkiego festynu na Halloween koszmar powraca. Ożywa okrutne zło, by niepodzielnie zawładnąć miastem. Tym razem jednak jest potężniejsze. I ma wiele twarzy... Blues duchów rozpoczyna szokującą brutalnością trylogię amerykańskiego mistrza horroru.


Ilość stron: 336
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-06-10
EAN: 9788324134007Miasto żywych trupów
KEENE BRIANMiasto Żywych Trupów - Brian Keene
Kontynuacja Nocy zombie w bestsellerze dwukrotnego zdobywcy nagrody Brama Stokera.


Znakomite powieści zombie unowocześnione dzięki Brianowi Keene'owi, jednemu z najważniejszych nowych pisarzy horrorów!


"Cemetery Dance"


Miasta opanowały legiony zombie gotowych zniszczyć wszystko, co żyje.


Jim Thurmond i garstka ocalałych ludzi przygotowuje się w oblężonym wieżowcu do ostatecznego starcia z nieśmiertelnym wrogiem. Z każdą chwilą ich szanse maleją - tak jak ich liczba. Bo wcześniej czy później wszystko umiera. A potem wraca, by zabijać.


Ilość stron: 264
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-07-01
EAN: 9788324134199Szepty w ciemności
AYCLIFFE JONATHANSzepty w ciemności - Jonathan Aycliffe
Tajemnica posępnego domu w powieści autora Pokoju Nami.


Po śmierci ojca piętnastoletnia Charlotte trafia do posiadłości dalekich krewnych, wielkiego dworu położonego na odludziu. Życzliwość gospodarzy, piękne stroje, wyszukane potrawy - wszystko tu przypomina jej dawne dostatnie życie i daje poczucie bezpieczeństwa. Lecz gdy zapada zmierzch, dwór zmienia swe oblicze. Coś czai się w mroku, coś obserwuje Charlotte z ciemności. I jest coraz bliżej...


Jonathan Aycliffe, brytyjski mistrz horroru, wielokrotnie nominowany do najważniejszych nagród gatunku, m.in. British Fantasy Society Award, jest autorem ponad 20 książek - powieści grozy i thrillerów. W każdej z nich oplata czytelnika niewidzialną siecią strachu.


Ilość stron: 224
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-07-15
EAN: 9788324134274Song umarłych
MABERRY JONATHANSong umarłych - Jonathan Maberry
Ciąg dalszy Bluesa duchów nagrodzonego Bram Stoker Award 2006.


Zło przetrwało... idylliczne miasteczko budzi się skąpane we krwi. Po raz drugi w ciągu trzydziestu lat mieszkańcy Doświadczają morderczej furii szaleńca. Ale jeśli sądzą, że śmierć seryjnego mordercy położy kres rzezi, mylą się śmiertelnie.


... koszmar nigdy się nie kończy Potworne zło poluje na żywych i umarłych, zmieniając ciche, spokojne Pine Deep w piekło na ziemi. Tym razem mieszkańcy walczą nie tylko o życie, ale i o swoje dusze...


W przygotowaniu trzecia część: Jonathan Maberry - Wschód złego księżyca.


Powieścią Blues duchów rozpoczął szokującą brutalnością trylogię horrorów, w których makabryczne obrazy z klasycznych powieści grozy przeplatają się z jeszcze bardziej zatrważającą grozą realnego świata.


Ilość stron: 368
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-08-05
EAN: 9788324134397Pociąg upiorów
BENTLEY LITTLEPociąg upiorów - Bentley Little
Największy obok Stephena Kinga amerykański mistrz horroru.


Z cmentarzy powstają martwi, by szukać zemsty... Młoda dziewczyna rozpoczyna studia, ale nie dostaje miejsca w akademiku. Strażnik w parku narodowym mieszka w samotnej chacie, wokół której rozciąga się pustynia usiana dziwnymi ruinami. Rozwiedziona kobieta zamierza rozpocząć nowe życie. Ale jej synka prześladują niedobre przeczucia. Młody mężczyzna wyrusza w podróż przez kraj. Po drodze zatrzymuje się w pewnym motelu... Losy czworga obcych ludzi połączy upiorny pociąg jadący poza szlakami kolejowymi. Mknie przez Amerykę, wioząc zrodzone w trzewiach historii zło, którego nie da się powstrzymać...


Ilość stron: 272
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-08-10
EAN: 9788324134526Wściekła krew
MOODY DAVIDWściekła krew - David Moody
Krwawy thriller dla czytelników o najmocniejszych nerwach – ciąg dalszy Amoku, powieści, do której sfilmowania kupił prawa Guillermo del Toro


Ludzkość przekroczyła granice niekontrolowanej nienawiści. Teraz przeżyją tylko Wściekli...


Świat podzielił się na Wściekłych i ofiary. Zabójców i zabijanych. Rządy nie panują nad chaosem. Obozy dla uchodźców są pełne przerażonych ludzi – tych, którzy cudem ocaleli. Wśród orgii zabijania Danny McCoyne usiłuje odnaleźć swoją córeczkę - Wściekłą, tak jak on. Lecz na rozkaz przywódców Wściekłych przerywa poszukiwania. Ma przeniknąć do miasta, gdzie schronili się ostatni żywi ludzie. Wykona zadanie tylko pod jednym warunkiem: jeśli zdoła stłumić w sobie niepohamowaną żądzę mordu...


Prawa do sfilmowania wydanej w 2009 roku powieści Amok kupili Guillermo del Toro (reżyser Hellboya, Labiryntu fauna i przygotowywanej ekranizacji Hobbita) i Mark Johnson (producent Opowieści z Narnii).


Niesamowite opisy emocjonalnego napięcia i strachu. Ta powieść to zupełnie nowe podejście do thrillera."The Bookseller"


Ilość stron: 272
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2010-08-12
EAN: 9788324137282Radio duchów
GOUT LEOPOLDORadio duchów - Leopoldo Gout
Radio duchów to audycja, którą Joaquin prowadzi każdej nocy. Siedząc w zagraconym, słabo oświetlonym studiu radiowym, wysłuchuje niesamowitych opowieści ludzi, którzy do niego dzwonią - o wampirach, poltergeistach, zmarłych wstających z grobów. Historii, którymi straszy się dzieci...


Nagle jednak odkrywa, że w tajemniczy sposób jest wciągany w te przerażające opowieści. Granica między rzeczywistością a iluzją zaczyna się zacierać, znika niewidzialna bariera między światem żywych i światem duchów. Jeden fałszywy krok i Joaquin znajdzie się po niewłaściwej stronie...


Ilość stron: 216
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-09-21
EAN: 9788324134755Miasto trumien
BRAUNBECK GARYMiasto trumien - Gary Braunbeck
Miasteczko Cedar Hill dobrze wie, co to strach. Dwieście lat temu makabryczny masowy mord skąpał je we krwi. Potem w wielkim pożarze spłonęła stara fabryka trumien, a z nią cała dzielnica. Jednak dopiero teraz nadchodzi prawdziwy koszmar. Cedar Hill ogarnia orgia przemocy, szokujących morderstw, z każdym dniem coraz potworniejszych. A w mieście pojawiają się upiorne znaki prowadzące w przeszłość, na zapomniany cmentarz... Nominowana do Bram Stoker Award 2008 powieść pięciokrotnego laureata tej nagrody.


Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika horrorów."Cemetery Dance"


Powieści Braunbecka plasują go wśród najlepszych autorów horrorów. "The Horror Fiction Review"


Ilość stron: 240
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2009-10-12
EAN: 9788324134991Wschód złego księżyca
MABERRY JONATHANWschód złego księżyca - Jonathan Maberry
Ostatni tom trylogii rozpoczętej nagrodzonym Bram Stoker Award 2006 Bluesem duchów.


Od święta radości...


Jak co roku na Halloween do miasteczka Pine Deep ściągają tysiące turystów, by zakosztować zabawy w przerażenie. Goście spodziewają się podniecającej rozrywki, ale mieszkańcy walczą o życie...


...do święta mordu i krwi


Pomiędzy nimi zamieszkało Zło. Nic nie jest w stanie powstrzymać jego morderczej mocy. Teraz na niebie wschodzi zły księżyc, a wraz z nim nadciąga czerwona fala zniszczenia...


Pełna grozy atmosfera w najlepszym stylu Stephena Kinga. "Publishers Weekly"


Amerykański mistrz horroru Jonathan Maberry, dwukrotny laureat nagrody Brama Stokera, wykładowca i nauczyciel powieściopisarstwa, to autor powieści, komiksów i kilkunastu książek popularnonaukowych, m.in. Vampire Universe. W szokującej brutalnością trylogii Blues duchów, Song Umarłych, Wschód złego księżyca makabryczne obrazy z klasycznych powieści grozy przeplatają się z jeszcze bardziej zatrważającą grozą realnego świata.


Ilość stron: 440
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 210
Data wydania: 2009-11-02
EAN: 9788324135127Umarłe dusze
LAIMO MICHAELUmarłe dusze - Michael Laimo
Ten list oznacza wybawienie. Osiemnastoletni Johnny nigdy wcześniej nie słyszał o człowieku, który zapisał mu ogromny majątek, ale cieszy się, że dzięki niemu może wreszcie uciec z piekła, jakim jest jego życie. Lecz wkrótce dowie się, jak wygląda prawdziwe piekło. Pozna prawdę o swym dziedzictwie i swym dobroczyńcy - kapłanie straszliwych ceremonii krwi i szaleństwa...


Ilość stron: 280
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2010-01-19
EAN: 9788324135806Wilkołak
MABERRY JONATHANWilkołak - Jonathan Mabery
Szczęśliwe życie Lawrence’a Talbota skończyło się tej nocy, kiedy umarła jego matka. Chłopak opuścił wiktoriański dwór, by szukać zapomnienia w dalekiej Ameryce. Po latach powraca w rodzinne strony –i odkrywa, że okolicą rządzi strach. Krążą pogłoski o krwiożerczej bestii. Lecz Lawrence’a stokroć bardziej przeraża tajemnicza siła, która wzywa go do lasu przy pełni księżyca…


Ilość stron: 288
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2010-02-16
EAN: 9788324136001Ludzka przystań
LINDQVIST JOHN AJVIDELudzka przystań - John Ajvide Lindqvist
"Tatusiu, co to jest? Tam na lodzie?"


Słoneczny zimowy dzień. Anders i jego sześcioletnia córeczka Maja podziwiają ze szczytu latarni morskiej idylliczny krajobraz. Wszędzie dokoła rozciąga się tylko śniegi Anders nie dostrzega tego, co pokazuje mu Maja. Dziewczynka schodzi, żeby przyjrzeć się z bliska temu, co widzi, i... znika. Nikt nie potrafi zrozumieć, co się stało. I nikt nie potrafi wyjaśnić, jak to możliwe, że ślady dziecka na śniegu nagle się urywają. Zrozpaczony ojciec przysięga sobie, że odnajdzie córeczkę -


choćby w piekle...


Ilość stron: 384
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2010-02-18
EAN: 9788324135288Zarażeni
LANGAN SARAHZarażeni - Sarah Langan
Senne miasteczko Corpus Christi nie podzieliło losu pobliskiego Bedford zniszczonego katastrofą ekologiczną. Ale wszystko się zmienia, kiedy młoda nauczycielka zabiera dzieci na wycieczkę do Bedford. Tam, w odludnym lesie, pewien chłopiec uwalnia starożytną grozę – przerażającą zarazę, która zmienia swoje ofiary w coś strasznego, głodnego… i nieludzkiego. Nadciąga długa ciemna noc. Zarażeni wychodzą na żer i nic nie powstrzyma zła, póki nie pochłonie ostatniej żywej duszy w Corpus Christi… i sięgnie dalej.


Ilość stron: 304
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2010-03-11
EAN: 9788324136261Klątwa Magdaleny
COTTAM F.G.Klątwa Magdaleny - F.G. Cottam
Mężczyzna, którego przeszłość naznaczyła los jego rodziny. Chłopiec, którego teraźniejszość naznaczyła straszliwa klątwa.


Dwoje ludzi w piekielnym pojedynku z niewytłumaczalnym - w powieści autora Domu zagubionych dusz.


Dziesięcioletni Adam ma straszne sny. Budzi się z krzykiem, ale nie pamięta, o czym śnił. Już po kilku wizytach doktor Elizabeth Bancroft nabiera pewności, że to nie choroba wywołuje te koszmary... Ojciec chłopca jest przerażony: aż za dobrze pamięta wydarzenie sprzed dziesięciu lat: tajną operację w Amazonii, która skończyła się tragicznie, upiorne spotkanie w sercu dżungli i klątwę, która teraz zaczyna się spełniać... Wyrusza na poszukiwanie tajemniczej kobiety – jedynej, która może ocalić jego syna…


Ilość stron: 304
Rodzaj: broszura
Format: 148 x 210
Data wydania: 2010-04-27
EAN: 9788324136520Krew zombie
KENYON NATEKrew zombie - Nate Kenyon
Mężczyzna uciekający przed przeszłością w przeklętym miasteczku w powieści nominowanej do nagrody Brama Stokera.


Były więzień Billy Smith chce tylko spokoju. Lecz co noc dręczą go koszmary, a na jawie słyszy głosy namawiające go do przemocy. Ulegając tym podszeptom, Billy porywa młodą kobietę… i odkrywa, że nie spotkali się przypadkiem. Potworne wizje wzywają ich do miasteczka, gdzie czeka coś stokroć bardziej strasznego niż jakikolwiek nocny koszmar...


Ilość stron: 304
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2010-05-27
EAN: 9788324136773Trzynaście lat później
KENT JASPERTrzynaście lat później - Jasper Kent
Dwunastu Uratowało Rosję przed Napoleonem


Trzynaście lat później


Pogrążą ją w mroku, gnani żądzą zemsty… i ludzkiej krwi


Bonaparte zmarł na wygnaniu, Wielka Armia rozsypała się w proch. Zniknęli Francuzi, zniknęło dwunastu straszliwych sojuszników Rosjan. Dziś Aleksiej Iwanowicz Daniłow, pułkownik w służbie cara, musi walczyć już tylko z ludźmi…


Lecz car nie wie, co to spokój. Bunt w armii i groźba rewolucji nie są tak straszne jak to, co kładzie potworny cień na jego duszy. I nie pozwala zapomnieć o przysiędze przypieczętowanej krwią… i złamanej przed laty. Teraz ofiara zdrady Romanowów zamierza upomnieć się o swoją własność. A Aleksiej znów zmierzy się z nieludzką grozą i upiorną furią zemsty, która dokona...


Ilość stron: 464
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2010-06-10
EAN: 9788324136865Lament zombie
BROWNE S.G.Lament zombie - S.G. Browne
Filmowana przez Diablo Cody romantyczna czarna komedia dla fanów Nocy żywych trupów - i wszystkich niesłusznie uprzedzonych do zombie.


W XXI wieku nawet zombie mają prawo do walki o swoje prawa... i do miłości.


Życie Andy'ego Warnera nie jest usłane różami, a już na pewno nie pachnie jak róże. Przed wypadkiem Andy miał piękną żonę i uroczą córeczkę. Teraz jest zombie, mieszka w piwnicy u rodziców, a jego jedyna rozrywka to spotkania grupy AN (Anonimowych Nieumarłych). Jako zombie został pozbawiony wszelkich praw. Ale Andy i grupa nowych kumpli z AN - łącznie z przeuroczą, choć równie martwą Ritą - zamierzają w ciekawy sposób przeżyć swoje życie po życiu...


Andy to bohater jakiego jeszcze nie było - melancholijny zombie z filozoficznym podejściem do życia. Z jego perspektywy oglądamy świat stworzony w powieści S.G. Browne'a, do której prawa filmowe kupiła wytwórnia FOX Searchlight. Producentami są Mason Novick i słynna Diablo Cody, scenarzystka Juno i Zabójczego ciała.


Ilość stron: 256
Rodzaj: broszura
Format: 145 x 205
Data wydania: 2010-09-07
EAN: 9788324137442