Diabelskie nasienie

Tytuł oryginalny: Devil's Due

Reżyseria: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Obsada: Allison Miller, Zach Gilford, Sam Anderson, Roger Payano

Scenariusz: Lindsay Devlin

Kraj pochodzenia: USA

Rok powstania: 2014

Diabelskie nasienie - okładka
Na pewno znacie tę historię. Młode małżeństwo wyjeżdża w podróż poślubną. Ich pasją jest filmowanie, więc wszędzie zabierają ze sobą kamerę i kręcą każdą chwilę. Ostatniej nocy dają się namówić przypadkowemu taksówkarzowi, żeby zabrał ich w niezwykłe miejsce. Szalona impreza kończy się potężnym kacem, ale trzeba wracać do domu. Po jakimś czasie okazuje się, że kobieta jest w ciąży, ale początkową radość zaczynają przyćmiewać dziwne wydarzenia. Ktoś śledzi bohaterów, księdzu przydarza się wypadek, a w okolicy pojawiają się tajemnicze znaki.

Skoro wszystko nagrywają bohaterowie, to łatwo się domyśleć, że film jest z gatunku found footage, a co za tym idzie, obarczony jest wszystkimi przywarami właściwymi dla tego typu produkcji. Kamera trzęsie, luk fabularnych nie brakuje i można zapomnieć o akcji ukazanej z większej odległości. Jak ktoś nie lubi, to ta produkcja na pewno nie zmieni jego gustu.

Nie będę ukrywał, że film jest średniakiem. Fabuła pełna klisz nie zaskoczy nikogo. Akcja raz zwalnia, raz przyspiesza, czasami się dłuży. Aktorzy nie porywają swoją grą, ale nie przeszkadzają też w oglądaniu. Sporo tu prostolinijnych rozwiązań i fabularnych luk.

Mimo wszystko ogląda się nawet nawet. Na uwagę zasługują efekty specjalne, których nie ma za dużo, ale kilka scen może się podobać. W pamięci utkwiła mi akcja w lesie z przypadkowymi świadkami pożywiania się i pewne wypadające drzwi. Oczywiście tym efektom pomaga chaotyczna kamera, która potrafi dużo ukryć, ale fakt faktem, te sceny wyglądają nieźle.

Diabelskie nasienie” to taki film, którego znać nie trzeba, ale jak już się trafi można rzucić okiem. Nic tu nie porywa, ale też nic nie drażni… no chyba, że ktoś nie lubi found footage, to ten seans pewnie go zmęczy. Średniak i tyle.

underluk

GORE

1

STRACH

2

OCENA

5