Dwugłowy rekin atakuje

Tytuł oryginalny: 2 Headed Shark Attack

Reżyseria: Christopher Ray

Obsada: Carmen Electra, Brooke Hogan, Charlie O'Connell, Lauren Vera, Tihirah Taliaferro

Scenariusz: H. Perry Horton

Kraj pochodzenia: USA

Rok powstania: 2012

Dwugłowy rekin atakuje - okładka
Rekiny w horrorze od czasu pierwszych „Szczęk” przeszły długa drogę, a ich gatunek ewoluował w z pozoru niemożliwym kierunku. Rekin ludojad, dzięki takim wytwórniom jak Asylum nie tylko przyjął pokaźne rozmiary, ale podbił także nowe tereny. Z wody wyszedł na plażę, a nawet zmienił swoje środowisko żerowania na piasek. Po tym wszystkim przyszedł czas na rekina inteligentnego. W końcu, co dwie głowy to nie jedna. Czy aby na pewno?

Grupka studentów wraz z opiekunami, wyrusza statkiem na zajęcia w terenie. Pech chce, że ich środek transportu zostaje uszkodzony. Naprawa jest możliwa, jednak by można było jej dokonać, konieczne jest dotarcie do płytszej wody. Na szczęście w pobliżu jest atol, na którym nasza młodzież będzie mogła spędzić trochę czasu, a tymczasem poszycie statku zostanie zespawane. Nasi bohaterowie nie wiedzą jeszcze, że w pobliżu żeruje olbrzymi dwugłowy rekin, dla którego ludzie wydają się smakowitym kąskiem.

W takich produkcjach zazwyczaj próżno jest szukać jakichś znanych nazwisk, jednak tutaj możemy trafić aż na dwa. Mowa o Carmen Electrze (tak tej samej, który występowała swego czasu w Słonecznym Patrolu) oraz Brooke Hogan, córce znanego amerykańskiego wrestlera, która próbowała kariery piosenkarki, potem aktorki, a teraz zdaje się poszła w ślady ojca i próbuje szczęścia na ringu. Spora część budżetu poszła pewnie na zatrudnienie tych pań, a tymczasem pierwsza głównie pręży swoje ciało, a druga, w co drugiej scenie przewraca oczami. Mimo wszystko to i tak jaśniejsze punkty tej produkcji.

No, ale głównym daniem powinien być tutaj tytułowy potwór. A ten potrafi zaskoczyć widza jak mało, co. Jest na tyle wielki i wytrzymały by uszkodzić burtę statku, albo by zatopić atol, ale zwykłej łódki już przewrócić nie potrafi. Potrafi natomiast ukryć się w wodzie do kolan i to tak, że nawet płetwa mu nie wystaje. Gdy otworzy paszczę przez jego skrzela można obejrzeć świat za nim. Porusza się nieco drętwo, ale to może efekt posiadania dwóch głów. Prawdziwy wybryk natury.

Ogólnie rzecz biorąc, „Dwugłowy rekin atakuje” nie jest udanym filmem. Aktorstwo jest słaba, a w porywach nawet żenujące. Efekty specjalne nie zachwycają, a akcja nie wciąga. Do tego trzeba dorzucić dziurawy scenariusz, krzątających się bez sensu bohaterów, którzy w wielu momentach nie wiedzą, co ze sobą zrobić oraz sporą dawkę głupot. W tym filmie nie ma nic, co w jakiś sposób podnosiłoby jego wartość i sprawiało, że warto po niego sięgnąć. No chyba, że ktoś bardzo chce zobaczyć rekina o dwóch głowach lub jest fanem Carmen Electry albo Brooke Hogan. Pozostali, spokojnie mogą sobie darować.

underluk

GORE

3

STRACH

2

OCENA

2