Krwawe polowanie

Tytuł oryginalny: The Hunting

Reżyseria: Mark Andrew Hamer

Obsada: Alan Tuskes, Angela Cole, Keith Migra, Joelle Westwood

Scenariusz: Mark Andrew Hamer, Heather Ryan, Terrance Ryan

Kraj pochodzenia: USA

Rok powstania: 2021

Krwawe polowanie - okładka

Czego oczekujecie po filmach z wilkołakami? Gore? Ciekawych przemian? Fabuły? Klimatu? “Krwawe polowanie” to zły adres. 


W małym miasteczku znikają ludzie. Nikt nie wie, co się z nimi dzieje, ale pewnego dnia miejscowy detektyw odnajduje zwłoki jednego z zaginionych. Ciało jest zmasakrowane, a obok niego widać nadzwyczajnie duże zwierzęce tropy i kępki sierści. W trakcie śledztwa bohater kontaktuje się ze specjalistką od wilków, która może pomóc mu rozwiązać zagadkę. 


Zacznijmy od tego, że w filmie przez dziewięćdziesiąt procent czasu nic się nie dzieje. Akcja nieco przyspiesza pod sam koniec, ale nawet wtedy trudno powiedzieć, że napięcie rośnie. Ot, twórcy serwują jakieś sceny, które teoretycznie mają przyspieszyć akcję, ale zwyczajnie im to nie wychodzi. 


Obsada jest poniżej przeciętnej. O ile postaci kobiece jeszcze jako tako dają radę, to odtwórcy męskich bohaterów paplają swoje kwestie bez jakiegokolwiek zaangażowania. I nie ważne czy mówimy tu o naszym głównym detektywie w bucikach z wężowej skórki, czy najwyraźniej mającym swoje tajemnice indianinie, którego plemienne imię to pewnie grający jak drewno, lub coś w ten deseń. Momentami aż żal patrzeć. 


Nie oczekujcie też grozy. W końcu ciężko o sceny mrożące krew w żyłach, gdy z ekranu wylewa się tylko nuda. Ok, pod koniec nawet widać wilkołaka, którego charakteryzacja sprawdziłaby się może na grubo zakrapianej halloweenowej imprezie, ale nie w horrorze. Szczególnie, że krwawe sceny możemy policzyć na palcach jednej ręki pechowego drwala. Słabiutko. 


Całość leży też fabularnie. Choć tutaj jest pewien haczyk. Otóż opowiedziana historia nie klei się w żadnym  momencie, ale wszelkie głupotki nabierają nowego wyrazu w zakończeniu. Otóż twórcy, serwują nam pewien twist, który w zamierzeniu miał być pewnie niezłym wstrząsem, ale jest tak debilny, że nie budzi nawet uśmiechu politowania. 


Jakieś zalety? Kilka miłych dla oka ujęć. 


Krwawe polowanie” to kompletna strata czasu. Pozycja tylko dla wielbicieli bardzo złych filmów. 

underluk

GORE

2

STRACH

1

OCENA

1+