Opowieści z Dzikich Pól

Tytuł oryginalny: Opowieści z Dzikich Pól

Autor: Jacek Komuda

Wydawca: Fabryka Słów

Rok powstania: 2009

"Kresy Rzeczypospolitej - zabójczo piękne i piekielnie groźne. Szczególnie dla tych, co szablą robić nie umieją... Kto stamtąd, choćby hultaj i zabijaka, rozmiłuje w sobie Czytelnika. Bo gdzie indziej szukać tak wytrwałych kochanków i tak zaciekłych pojedynków?"Muszę przyznać, że Jacek Komuda to jeden z moich ulubionych autorów. Tym razem postanowił zebrać siedem swoich bardziej krwawych i mrocznych opowiadań w jednym tomie. Książka nosi tytuł "Opowieści z Dzikich Pól", a poczytać w niej możemy o perypetiach szlachciców Polskich na kresach wschodnich.

Co by nie mówić klimat tamtej epoki został oddany rewelacyjnie z zachowaniem wierności historycznej. Lekturę szczerze polecam miłośnikom horrorów jako odskocznię od różnego rodzaju rzezi nożem tudzież tasakiem. U Komudy siekają się szabelkami, ale nie tylko.

W najmroczniejszym i najstraszniejszym opowiadaniu pod tytułem "VETO", mamy do czynienia z powszechnym kanibalizmem. Fabuła osnuta została wokół walki o przetrwanie garnizonu Polskich Żołnierzy w obleganej Moskwie, którzy ze względu na odcięcie od świata zmuszeni są do handlu ludzkimi częściami ciała w celach, że tak się wyrażę, konsumpcyjnych. Natkniemy się także na bardzo ciekawego demona w ludzkiej postaci, którego zjedzenie powoduje rozerwanie wnętrzności niczym w „Obcym” ...

W innych opowiadaniach można spotkać m.in. Diabła Borutę oraz Tatarskich Zombi...

Reasumując szczerze polecam tę pozycję. Pochłonąłem książkę w parę godzin i jestem pod wielkim wrażeniem.

underluk

GORE

3

STRACH

6

OCENA

8