Egmont wyda drugi tom Amerykańskiego Wampira

10.10.2012 | egmont | underluk

Egmont wyda drugi tom Amerykańskiego Wampira

Nakładem wydawnictwa Egmont, na polskim rynku powinien być już dostępny drugi tom komiksu "Amerykański wampir", za stworzeniem którego stoją Scott Snyder, Rafael Albuquerque i Mateus Santolouco.


--

Fascynująca, mroczna opowieść o wampirach.

Głównym bohaterem serii jest przebiegły, bezwzględny i nienasycony Skinner Sweet – pierwszy wampir zrodzony na amerykańskiej ziemi i pierwszy, który nie musi unikać światła słonecznego. Dobrze zadomowione w Ameryce stare wampiry o europejskich korzeniach muszą za wszelką cenę pozbyć się niebezpiecznego konkurenta... Drugi tom serii przenosi nas w lata 30. XX wieku. Ówczesne Las Vegas już zdążyło zasłynąć jako Miasto Grzechu. Cash McCogan, twardy szef policji, zamierza uporać się z wszechobecną korupcją i przestępczością – nawet za cenę konfliktu z bogatym konsorcjum, które buduje wielką zaporę Hoovera na rzece Kolorado. Tymczasem ktoś zaczyna po kolei zabijać szefów konsorcjum, a McCogan stopniowo odkrywa, że trafił w sam środek wojny pomiędzy najstarszymi wampirami świata, tajnym stowarzyszeniem, które zamierza je wytępić, oraz Skinnerem Sweetem, pierwszym Amerykańskim Wampirem.

Seria Amerykański Wampir nie przestaje zachwycać krytyków i czytelników w USA.

Scenariusz: Scott Snyder
Rysunek: Rafael Albuquerque, Mateus Santolouco
Tłumaczenie: Paulina Braiter
Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 10/2012
Tytuł oryginalny: American Vampire 2
Liczba stron: 160
Format: 170x260 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 978-83-237-4784-0
Wydanie: I
Cena z okładki: 89,99 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści