Kolejny horror w świecie Gwiezdnych Wojen

21.10.2012 | amber | underluk

Kolejny horror w świecie Gwiezdnych Wojen

"Gwiezdne wojny" to ogromne uniwersum, a wśród książek, których akcja jest w nim osadzona znajdziemy także horrory. Jednym z nich są "Czerwone żniwa" pióra Joe Shreibera.


--

Powieść, której akcja rozgrywa się w czasach Starej Republiki.

W mrocznej i niebezpiecznej epoce Starej Republiki rycerze Jedi mężnie stawiają czoło Lordom Sithów i ich bezlitosnym armiom.

W umysłach Sithów rodzą się szalone plany, lecz największą groźbą jest obłąkańcze marzenie Dartha Scabrousa – mogące przeistoczyć się w koszmarną rzeczywistość. W przeciwieństwie do innych przydzielonych do Korpusów Rolniczych młodych Jedi, którzy nie sprostali wojskowym wymaganiom Zakonu, Hestizo Trace posiada wyjątkowy dar: zdolność komunikowania się z roślinami. Jej spokojne życie w świecie szklarni i roślin brutalnie przerywa przybycie wysłannika Mistrza Sithów. Rzadki okaz czarnej orchidei, z którą nawiązała psychiczną więź, jest ostatnim składnikiem pradawnej formuły, mającej pomóc Sithowi w realizacji jego celu. Lecz ta sama formuła kryje w sobie zagrożenie, tajemniczy wirus, który nie tylko zabija – przemienia swoje ofi ary w bezmyślne, agresywne zombie. Pokieruje nimi Darth Scabrous, spragniony władzy i ostatecznej nagrody: nieśmiertelności… bez względu na cenę.

Autor: Joe Schreiber
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2012
Tytuł oryginalny: Star Wars: Red Harvest
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 272
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324143894
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,80 zł

Najnowsze wieści