Kolejny horror w świecie Gwiezdnych Wojen

21.10.2012 | amber | underluk

Kolejny horror w świecie Gwiezdnych Wojen

"Gwiezdne wojny" to ogromne uniwersum, a wśród książek, których akcja jest w nim osadzona znajdziemy także horrory. Jednym z nich są "Czerwone żniwa" pióra Joe Shreibera.


--

Powieść, której akcja rozgrywa się w czasach Starej Republiki.

W mrocznej i niebezpiecznej epoce Starej Republiki rycerze Jedi mężnie stawiają czoło Lordom Sithów i ich bezlitosnym armiom.

W umysłach Sithów rodzą się szalone plany, lecz największą groźbą jest obłąkańcze marzenie Dartha Scabrousa – mogące przeistoczyć się w koszmarną rzeczywistość. W przeciwieństwie do innych przydzielonych do Korpusów Rolniczych młodych Jedi, którzy nie sprostali wojskowym wymaganiom Zakonu, Hestizo Trace posiada wyjątkowy dar: zdolność komunikowania się z roślinami. Jej spokojne życie w świecie szklarni i roślin brutalnie przerywa przybycie wysłannika Mistrza Sithów. Rzadki okaz czarnej orchidei, z którą nawiązała psychiczną więź, jest ostatnim składnikiem pradawnej formuły, mającej pomóc Sithowi w realizacji jego celu. Lecz ta sama formuła kryje w sobie zagrożenie, tajemniczy wirus, który nie tylko zabija – przemienia swoje ofi ary w bezmyślne, agresywne zombie. Pokieruje nimi Darth Scabrous, spragniony władzy i ostatecznej nagrody: nieśmiertelności… bez względu na cenę.

Autor: Joe Schreiber
Wydawnictwo: Amber
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2012
Tytuł oryginalny: Star Wars: Red Harvest
Rok wydania oryginału: 2011
Liczba stron: 272
Format: 130x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788324143894
Wydanie: I
Cena z okładki: 32,80 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści