Poznajcie Outlast

06.11.2012 | benchmark.pl | underluk

Poznajcie Outlast

Nowo powstałe studio Red Barrels zapowiedziało swój pierwszy projekt, którym będzie "Outlast". Choć producent debiutuje, to jego szeregi zasilają weterani, a pierwsze filmy z gry są, co najmniej apetyczne.


Zajawki możecie zobaczyć poniżej, a wspomniani doświadczeni pracownicy, zdobywali doświadczenie w takich zespołach jak Naughty Dog czy Ubisoft, gdzie dłubali przy takich tytułach jak Assasins's Creed, Splinter Cell czy Prince of Persia. I choć nie były to survival horrory, to ich umiejętności powinny zaprocentować. No o ile nie parzyli tam kawy.

Fabuła gry rozgrywać się będzie w niegdyś opuszczonym zakładzie psychiatrycznym, gdzieś w górach Colorado. Ów miejsce zostaje zagospodarowane przez Murkoff Corporation, a w jego murach odbywają się tajemnicze badania. O tym, co tam tak na prawdę się dzieje, postara się dowiedzieć Miles Upshura, będący dziennikarzem w którego wcieli się gracz. Nasz bohater włamuje się do wspominanego zakładu by przeprowadzić śledztwo na własną rękę, ale już wkrótce będzie bardzo żałował swojej ciekawości.

Gra powstaje na silniku Unreal Engine 3, a jej premierę przewidziano na lato przyszłego roku. Platformą docelową jest PC, ale twórcy nie ukrywają, że chcieliby wydać swój produkt także na konsolach. Początkowo efekt końcowy będzie rozpowszechniany drogą dystrybucji cyfrowej (Steam), ale nie wykluczone jest także wydanie pudełkowe.

Trzymamy kciuki za efekt końcowy. Oby powstał przerażający survival-horror.

Mateusz, dzięki za info

Najnowsze wieści