Wampiry też mają wigilię

09.11.2012 | Bellona | underluk

Wampiry też mają wigilię

Jeśli myśleliście, że wigilii świąt Bożego Narodzenia i wampirów nie da się połączyć, to Sarah Gray w swojej książce "Opowieść wigilijna o wampirach" udowodni Wam, że jest inaczej.


--

Powieść ta oparta została na Opowieści wigilijnej Charlesa Dickensa. Aby dogłębnie wyjaśnić współczesnemu czytelnikowi tajemnice duszy skąpca Scrooge'a, autorka zdecydowała się wprowadzić do akcji wampiry.

Całość utrzymana jest w duchu wiktoriańskiego moralitetu i nawet język części stworzonych przez współczesną czytelnikowi autorkę nie zdradza, które fragmenty nie zostały zaczerpnięte z oryginalnego dzieła Dickensa. W tej opowieści wampiry wykorzystano do uwypuklenia wad współczesnego społeczeństwa, w którym zanika miłość, tradycja i wiara. Tym samym otwierają się drzwi dla wszelkiego zła, jakie może zagrażać ludzkości, gdyż siła wampirów znacznej mierze pochodzi od ludzi, którzy zaprzeczają ich istnieniu.

Autor: Sarah Gray
Wydawnictwo: Bellona
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 11/2012
Liczba stron: 360
Format: 125x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788311123922
Wydanie: I
Cena z okładki: 35 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści