Nowe Opowieści Nesamowite już jutro w sprzedaży

11.12.2012 | Opowieści Niesamowite | underluk

Nowe Opowieści Nesamowite już jutro w sprzedaży

12 grudnia do sprzedaży trafia piąty numer magazynu „Opowieści Niesamowite”. Magazyn poświęcony jest szeroko pojętej fantastyce i grozie, nie stroni również od realizmu magicznego i kryminalnych zagadek.


Czytelnicy i czytelniczki znajdą w numerze świąteczny prezent w postaci wigilijnych opowiadań, polecanki książkowych podarków pod choinkę, szkic o Adamie Hollanku, relację z festiwalu im. Brunona Schultza i wiele innych ciekawych tekstów. W gronie autorów są m.in. Anna Kańtoch, Tomasz Bochiński, Andrzej Pilipiuk, Kazimierz Kyrcz Jr i Dawid Kain.


Drodzy Czytelnicy

Dziękujemy za e-maile, listy, telefony; za uwagi, sugestie, propozycje; za życzliwe słowa, ale i za przygany w recenzjach opublikowanych na portalach internetowych. Pomagają nam one redagować „Opowie ci Niesamowite” i planować kolejne numery. Jak napisałam w poprzednim numerze – łamy naszego magazynu są otwarte tak dla pisarzy znanych i poczytnych, o ugruntowanej pozycji artystycznej i wydawniczej, jak i dla tych, którzy wydali pierwsze książki lub opublikowali pojedyncze opowiadania, a także dla absolutnych debiutantów, jeżeli potrafią zajmująco przedstawi swój zamysł literacki. Nawet najtęższe pióra musiały kiedyś debiutować , o czym zdają się zapominać czasem niektórzy recenzenci. Będziemy się cieszy , jeżeli ci, którym udostępniliśmy nasze łamy, będą się rozwijać literacko.
Zamierzamy prezentowa różne nurty i odmiany gatunkowe zaanonsowane na okładce – od szeroko rozumianej fantastyki po magiczny czy „halucynacyjny realizm” (tym mianem Komitet Noblowski określił twórczość ostatniego laureata w dziedzinie literatury – Chińczyka Mo Yana).
W tym numerze sąsiadują obok siebie utwory twórców znanych i lubianych oraz dopiero zaznaczających swoją obecność na mapie literackiej. Zwracamy uwagę na debiut Michała Grabowskiego.
Ponieważ ten numer ukazuje się przed świętami, mamy dla Was prezent – dwa wigilijne opowiadania, napisane przez autorki specjalnie do tego wydania. Zachęcamy także do lektury szkicu o Adamie Hollanku – twórcy i pierwszym redaktorze naczelnym zarówno „Fantastyki”, jak i magazynu „Nie z tej Ziemi” (z którego po perypetiach wydawniczych wykiełkował potem miesięcznik „Czwarty Wymiar”), a przede wszystkim pisarzu uprawiającym fantastykę naukową. Polecamy także Waszej uwadze interesującą relację z wrocławskiego festiwalu im. Brunona Schultza, tekst o komiksie i serialu Flash Gordon, felieton Andrzeja Pilipiuka, polecanki i prezentacje książek pod choinkę, konkursy, noty…
Z najserdeczniejszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi Rena Marciniak-Kosmowska Zapraszamy do prenumeraty. Informacje w redakcji: tel. (22) 644 99 17Spis treści:
5 - OD WYDAWCY
6 - RELACJA - ROBERT WŁODAREK - Fantasta z Drohobycza
14 - PREZENTACJE - ALEKSANDER ŁAWROW - W otchłani Imatry
20 - ANNA KAŃTOCH - Pięć dziwnych nocy wigilijnych
39 - GABRIELA SZCZĘSNA - "Raduj się ziemio!"
48 - TOMASZ BOCHIŃSKI Cmentarz na Pradze
68 - ANDRZEJ PILIPIUK - Czarne parasole
78 - KAZIMIERZ KYRCZ JR - Bardziej, niż myślisz
86 - DAWID KAIN - J-E-S-T-E-M
90 - MAREK GRZYWACZ - Strategia przetrwania
100 - MACIEJ MUSIALIK - Kumulacja
104 - MAREK DRYJER - Bezprawie
113 - MAGDALENA RYBKA - Wariatka i stare pianino
118 - MICHAŁ GRABOWSKI - Prezent
126 - KOMIKS * SERIAL * FILM - ŁUKASZ M. WIŚNIEWSKI - Flash!
128 - SZKICE - LESZEK BUGAJSKI - Paradoksy Adama Hollanka
132 - POLECANKI - JOANNA KUŁAKOWSKA - Świąteczna dawka fantastyki
139 - Fantastyczne portale
141 - O AUTORACH
144 - FELIETON - ANDRZEJ PILIPIUK - Dotknięcie nienazwanego

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści