Nowe Opowieści Nesamowite już jutro w sprzedaży

11.12.2012 | Opowieści Niesamowite | underluk

Nowe Opowieści Nesamowite już jutro w sprzedaży

12 grudnia do sprzedaży trafia piąty numer magazynu „Opowieści Niesamowite”. Magazyn poświęcony jest szeroko pojętej fantastyce i grozie, nie stroni również od realizmu magicznego i kryminalnych zagadek.


Czytelnicy i czytelniczki znajdą w numerze świąteczny prezent w postaci wigilijnych opowiadań, polecanki książkowych podarków pod choinkę, szkic o Adamie Hollanku, relację z festiwalu im. Brunona Schultza i wiele innych ciekawych tekstów. W gronie autorów są m.in. Anna Kańtoch, Tomasz Bochiński, Andrzej Pilipiuk, Kazimierz Kyrcz Jr i Dawid Kain.


Drodzy Czytelnicy

Dziękujemy za e-maile, listy, telefony; za uwagi, sugestie, propozycje; za życzliwe słowa, ale i za przygany w recenzjach opublikowanych na portalach internetowych. Pomagają nam one redagować „Opowie ci Niesamowite” i planować kolejne numery. Jak napisałam w poprzednim numerze – łamy naszego magazynu są otwarte tak dla pisarzy znanych i poczytnych, o ugruntowanej pozycji artystycznej i wydawniczej, jak i dla tych, którzy wydali pierwsze książki lub opublikowali pojedyncze opowiadania, a także dla absolutnych debiutantów, jeżeli potrafią zajmująco przedstawi swój zamysł literacki. Nawet najtęższe pióra musiały kiedyś debiutować , o czym zdają się zapominać czasem niektórzy recenzenci. Będziemy się cieszy , jeżeli ci, którym udostępniliśmy nasze łamy, będą się rozwijać literacko.
Zamierzamy prezentowa różne nurty i odmiany gatunkowe zaanonsowane na okładce – od szeroko rozumianej fantastyki po magiczny czy „halucynacyjny realizm” (tym mianem Komitet Noblowski określił twórczość ostatniego laureata w dziedzinie literatury – Chińczyka Mo Yana).
W tym numerze sąsiadują obok siebie utwory twórców znanych i lubianych oraz dopiero zaznaczających swoją obecność na mapie literackiej. Zwracamy uwagę na debiut Michała Grabowskiego.
Ponieważ ten numer ukazuje się przed świętami, mamy dla Was prezent – dwa wigilijne opowiadania, napisane przez autorki specjalnie do tego wydania. Zachęcamy także do lektury szkicu o Adamie Hollanku – twórcy i pierwszym redaktorze naczelnym zarówno „Fantastyki”, jak i magazynu „Nie z tej Ziemi” (z którego po perypetiach wydawniczych wykiełkował potem miesięcznik „Czwarty Wymiar”), a przede wszystkim pisarzu uprawiającym fantastykę naukową. Polecamy także Waszej uwadze interesującą relację z wrocławskiego festiwalu im. Brunona Schultza, tekst o komiksie i serialu Flash Gordon, felieton Andrzeja Pilipiuka, polecanki i prezentacje książek pod choinkę, konkursy, noty…
Z najserdeczniejszymi życzeniami świąteczno-noworocznymi Rena Marciniak-Kosmowska Zapraszamy do prenumeraty. Informacje w redakcji: tel. (22) 644 99 17



Spis treści:
5 - OD WYDAWCY
6 - RELACJA - ROBERT WŁODAREK - Fantasta z Drohobycza
14 - PREZENTACJE - ALEKSANDER ŁAWROW - W otchłani Imatry
20 - ANNA KAŃTOCH - Pięć dziwnych nocy wigilijnych
39 - GABRIELA SZCZĘSNA - "Raduj się ziemio!"
48 - TOMASZ BOCHIŃSKI Cmentarz na Pradze
68 - ANDRZEJ PILIPIUK - Czarne parasole
78 - KAZIMIERZ KYRCZ JR - Bardziej, niż myślisz
86 - DAWID KAIN - J-E-S-T-E-M
90 - MAREK GRZYWACZ - Strategia przetrwania
100 - MACIEJ MUSIALIK - Kumulacja
104 - MAREK DRYJER - Bezprawie
113 - MAGDALENA RYBKA - Wariatka i stare pianino
118 - MICHAŁ GRABOWSKI - Prezent
126 - KOMIKS * SERIAL * FILM - ŁUKASZ M. WIŚNIEWSKI - Flash!
128 - SZKICE - LESZEK BUGAJSKI - Paradoksy Adama Hollanka
132 - POLECANKI - JOANNA KUŁAKOWSKA - Świąteczna dawka fantastyki
139 - Fantastyczne portale
141 - O AUTORACH
144 - FELIETON - ANDRZEJ PILIPIUK - Dotknięcie nienazwanego

Najnowsze wieści