Frankenstein w przedsprzedarzy

06.01.2013 | yohej.pl | underluk

Frankenstein w przedsprzedarzy

Na stronie wydawnictwa Yohej, ruszyła przedsprzedaż książki "Frankenstein 100 lat w kinie", w której możecie zaoszczędzić 8 zł.


--

Barona Frankensteina i stworzone przez niego monstrum powołała do życia literacka wyobraźnia Mary Shelley, ale dopiero za sprawą medium filmowego wątek „nowego Prometeusza”, tworzącego człowieka z kawałków zwłok, stał się jednym z najważniejszych mitów współczesności. Odkąd Boris Karloff zdefiniował wizerunek monstrum w słynnym filmie z 1931 roku, w świadomości milionów ludzi słowo „Frankenstein” zagościło jako synonim filmowego potwora, symbol całego nurtu opowieści grozy.

Frankenstein 100 lat w kinie Rafała Donicy to bogate źródło informacji na temat powieści Mary Shelley i pasjonująca historia zadomawiania się frankensteinowego mitu w kulturze masowej. Bogato ilustrowane, napisane barwnym językiem kompendium przedstawia ewolucję legendy, począwszy od kart powieści, poprzez adaptacje sceniczne, ponad sto pięćdziesiąt ekranizacji i zaskakujących wersji filmowych, na parodiach, reklamach i nawiązaniach do postaci Frankensteina kończąc.

O AUTORZE
Rafał Donica, rocznik 1977. Od chwili obejrzenia "Łowcy androidów" - pasjonat kina. Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Założyciel i redaktor naczelny (w latach 1999-2012) portalu FILM.ORG.PL. Publikował w kwartalniku LŚNIENIE oraz miesięcznikach CKM, CINEMA i FILM. Od seansu "Frankensteina" Jamesa Whale'a - niepoprawny wielbiciel postaci monstrum, z jasno wytyczonym celem obejrzenia wszystkich ekranizacji książki Mary Shelley i usystematyzowania informacji na temat filmów ze słowem "Frankenstein" w tytule.

Autor: Rafał Donica
Tytuł: Frankenstein 100 lat w kinie
Data wydania: styczeń 2013
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-63131-04-3
Cena: 45 PLN

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści