Frankenstein w przedsprzedarzy

06.01.2013 | yohej.pl | underluk

Frankenstein w przedsprzedarzy

Na stronie wydawnictwa Yohej, ruszyła przedsprzedaż książki "Frankenstein 100 lat w kinie", w której możecie zaoszczędzić 8 zł.


--

Barona Frankensteina i stworzone przez niego monstrum powołała do życia literacka wyobraźnia Mary Shelley, ale dopiero za sprawą medium filmowego wątek „nowego Prometeusza”, tworzącego człowieka z kawałków zwłok, stał się jednym z najważniejszych mitów współczesności. Odkąd Boris Karloff zdefiniował wizerunek monstrum w słynnym filmie z 1931 roku, w świadomości milionów ludzi słowo „Frankenstein” zagościło jako synonim filmowego potwora, symbol całego nurtu opowieści grozy.

Frankenstein 100 lat w kinie Rafała Donicy to bogate źródło informacji na temat powieści Mary Shelley i pasjonująca historia zadomawiania się frankensteinowego mitu w kulturze masowej. Bogato ilustrowane, napisane barwnym językiem kompendium przedstawia ewolucję legendy, począwszy od kart powieści, poprzez adaptacje sceniczne, ponad sto pięćdziesiąt ekranizacji i zaskakujących wersji filmowych, na parodiach, reklamach i nawiązaniach do postaci Frankensteina kończąc.

O AUTORZE
Rafał Donica, rocznik 1977. Od chwili obejrzenia "Łowcy androidów" - pasjonat kina. Ukończył studia w Wyższej Szkole Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie na kierunku realizacji filmowo-telewizyjnej. Założyciel i redaktor naczelny (w latach 1999-2012) portalu FILM.ORG.PL. Publikował w kwartalniku LŚNIENIE oraz miesięcznikach CKM, CINEMA i FILM. Od seansu "Frankensteina" Jamesa Whale'a - niepoprawny wielbiciel postaci monstrum, z jasno wytyczonym celem obejrzenia wszystkich ekranizacji książki Mary Shelley i usystematyzowania informacji na temat filmów ze słowem "Frankenstein" w tytule.

Autor: Rafał Donica
Tytuł: Frankenstein 100 lat w kinie
Data wydania: styczeń 2013
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-63131-04-3
Cena: 45 PLN

Najnowsze wieści