Szykuje się sequel Legendy

28.03.2013 | http://filmlegenda.bnx.pl | underluk

Szykuje się sequel Legendy

"Legenda" to amatorska produkcja zapaleńców z Chełmna. Twórcy pracują obecnie nad kontynuacją, a o szczegółach opowiedzą sami w rozwinięciu.


--

Film LEGENDA II: PROJEKT "ŻNIWIARZ" - taki tytuł nosić będzie kontynuacja oryginalnej LEGENDY.

Tak, to prawda - pracujemy nie tylko nad komercyjnym remake'm, ale też nad offową kontynuacją pierwszego chełmińskiego filmu offowego. Sequel utrzymany będzie w stylistyce found footage, wzorem takich klasyków, jak BLAIR WITCH PROJECT, REC czy PARANORMAL ACTIVITY.

Do zrealizowania LEGENDY II użyte zostaną naprawdę minimalne środki - obraz zarejestrujemy dwoma smartfonami: SAMSUNG GALAXY MINI i SAMSUNG GALAXY MINI 2.
Zdjęcia rozpoczną się w kwietniu tego roku w Chełmnie. W obsadzie, pojawią się aktorzy z oryginalnego filmu, niemniej oś fabuły wyglądać będzie diametralnie inaczej.

Na dzień dzisiejszy wygląda ona tak:
Twórcy "Legendy" po nieoczekiwanym sukcesie pierwszej części filmu, postanawiają nakręcić film dokumentalny, pozwalający zgłębić historię legendarnego seryjnego mordercy - Żniwiarza. Z początku wszystko idzie zgodnie z planem, jednak na drodze do realizacji dokumentu staje zmowa milczenia wśród urzędników, policji, a także zwykłych mieszkańców miasta. Podczas nagrywania finałowych scen dokumentu w Noc Żniwiarza, zaczynają ginąć kolejni członkowie ekipy .

W filmie pojawią się znani z oryginału JANUSZ OSIKA, KINGA NOWICKA, PAWEŁ KRUPIŃSKI i AGATA STASIOROWSKA. Scenariusz pisze ŁUKASZ STASIOROWSKI, który film również wyreżyseruje oraz zagra w nim drobną rolę.

--

Jak widać twórcom nie brakuje zapału i praca wre. Będziemy informować o postępach prac.

Najnowsze wieści