Trochę szczegółów o Wrotach Piekieł 3D

12.04.2013 | wrotapiekiel.hpu.pl | underluk

Trochę szczegółów o Wrotach Piekieł 3D

Ostatnio pisałem trochę o problemach z jakimi borykają się twórcy polskiego horroru "Wrota piekieł 3D". Wygląda na to, że realizacja projektu wychodzi na prostą.


--

Po dłuższej nieobecności, właśnie wracamy!

Jak już pewnie wiecie, ze względu na nieoczekiwane problemy z finansowaniem filmu, musieliśmy wstrzymać pre-produkcję Wrót piekieł 3D na bliżej nieokreślony termin, by dokonać kompletnej reorganizacji prac nad obrazem.
Niejako w ramach wynagrodzenia, rozpoczęliśmy również "po drodze" prace nad sequelem kultowej już w pewnych kręgach Legendy Łukasza Stasiorowskiego - zdjęcia do filmu Legenda II: Projekt "Żniwiarz" zaczną się dosłownie lada dzień!

Wracając jednak do najważniejszego - Wrota piekieł 3D zostały uratowane, choć nie obyło się bez problemów - trwa ostatnia seria poprawek scenariusza, która powinna zakończyć się na początku maja, od nowa kompletować musimy również obsadę: cięcia w budżecie, i to dość drastyczne, spowodowały, że kilka osób zarówno z obsady, jak i z ekipy opuściło projekt.

Na chwilę obecną na pokładzie znajdują się: Agata Żołnierek (Sara "Rosiczka" Rosińska), Kaja Sokoła (Karolina Włodarczyk), Paweł Krupiński (Złowieszczy Mężczyzna) i Arkadiusz Nowakowski (asystent reżysera, operator kamery).
Ponadto, projektem wciąż dowodzi Łukasz Stasiorowski, produkcję nadzorują Agata Stasiorowska, Agnieszka Kijewska i Kinga Nowicka, zaś opiekunem artystycznym pozostaje niezmiennie Marek Piestrak.

Z projektem, niestety, ze względu na inne zobowiązania, musieli pożegnać się Weronika Trittner, Natalia Iwańska, Ewelina Serafin i najprawdopodobniej Michał Kowalski.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na 5 sierpnia tego roku, przewidujemy 15-20 dni zdjęciowych.

Mało tego, oficjalna polska premiera kinowa nastąpi 20 grudnia, zaś światowa, na VoD, 24 grudnia.


--

Pozostaje mi życzyć powodzenia w realizacji. Każda taka produkcja, to kolejny punkcik na mapie polskiego horroru, których życzył bym sobie jak najwięcej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści