Trochę szczegółów o Wrotach Piekieł 3D

12.04.2013 | wrotapiekiel.hpu.pl | underluk

Trochę szczegółów o Wrotach Piekieł 3D

Ostatnio pisałem trochę o problemach z jakimi borykają się twórcy polskiego horroru "Wrota piekieł 3D". Wygląda na to, że realizacja projektu wychodzi na prostą.


--

Po dłuższej nieobecności, właśnie wracamy!

Jak już pewnie wiecie, ze względu na nieoczekiwane problemy z finansowaniem filmu, musieliśmy wstrzymać pre-produkcję Wrót piekieł 3D na bliżej nieokreślony termin, by dokonać kompletnej reorganizacji prac nad obrazem.
Niejako w ramach wynagrodzenia, rozpoczęliśmy również "po drodze" prace nad sequelem kultowej już w pewnych kręgach Legendy Łukasza Stasiorowskiego - zdjęcia do filmu Legenda II: Projekt "Żniwiarz" zaczną się dosłownie lada dzień!

Wracając jednak do najważniejszego - Wrota piekieł 3D zostały uratowane, choć nie obyło się bez problemów - trwa ostatnia seria poprawek scenariusza, która powinna zakończyć się na początku maja, od nowa kompletować musimy również obsadę: cięcia w budżecie, i to dość drastyczne, spowodowały, że kilka osób zarówno z obsady, jak i z ekipy opuściło projekt.

Na chwilę obecną na pokładzie znajdują się: Agata Żołnierek (Sara "Rosiczka" Rosińska), Kaja Sokoła (Karolina Włodarczyk), Paweł Krupiński (Złowieszczy Mężczyzna) i Arkadiusz Nowakowski (asystent reżysera, operator kamery).
Ponadto, projektem wciąż dowodzi Łukasz Stasiorowski, produkcję nadzorują Agata Stasiorowska, Agnieszka Kijewska i Kinga Nowicka, zaś opiekunem artystycznym pozostaje niezmiennie Marek Piestrak.

Z projektem, niestety, ze względu na inne zobowiązania, musieli pożegnać się Weronika Trittner, Natalia Iwańska, Ewelina Serafin i najprawdopodobniej Michał Kowalski.

Rozpoczęcie zdjęć planowane jest na 5 sierpnia tego roku, przewidujemy 15-20 dni zdjęciowych.

Mało tego, oficjalna polska premiera kinowa nastąpi 20 grudnia, zaś światowa, na VoD, 24 grudnia.


--

Pozostaje mi życzyć powodzenia w realizacji. Każda taka produkcja, to kolejny punkcik na mapie polskiego horroru, których życzył bym sobie jak najwięcej.

Najnowsze wieści