Polskie materiały z nowej Carrie

28.04.2013 | stopklatka.pl | underluk

Polskie materiały z nowej Carrie

W sieci pojawił się polski zwiastun oraz plakat odświeżonej wersji "Carrie". Premiera filmu odbędzie się 18 października.


Nastolatka Carrie White (Moretz) wychowywana jest przez samotną matkę Margaret (Moore), fanatyczkę religijną. Nie przysparza to dziewczynie popularności w szkole, gdzie czuje się bardzo samotna. Jest w niej jednak coś bardzo wyjątkowego... Prześladujący ją rówieśnicy poznają sekret Carrie w dniu balu maturalnego, kiedy to dziewczyna ujawni swoje moce telekinetyczne i wykorzysta je, aby wyrównać rachunki.

Film oparty jest na powieści Stephena Kinga pod tym samym tytułem, która została już wcześniej zekranizowana przez Briana De Palmę w 1976 roku. Tym razem na krześle reżysera zasiada Kimberly Peirce, a w głównej roli zobaczymy Chloe Moretz.

A tak wspomniana aktorka mówi o filmie:
"Nie oglądam się na oryginał, choć to jeden z najlepszych filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono. My idziemy dalej niż książka. Nasz film jest ciemniejszy i bardziej psychologiczny. Zaglądamy do głowy Carrie, wchodzimy głęboko w jej relację z matką. Poza tym, akcja toczy się współcześnie, i stąd wynikają dalsze różnice." Carrie - polski plakat

Najnowsze wieści