Joyland już w czerwcu

29.04.2013 | Prószyński i S-ka | underluk

Joyland już w czerwcu

Już w czerwcu nakładem wydawnictwa Prószyński i S-ka, polscy czytelnicy będą mogli zapoznać się z najnowsza książką Stephena Kinga pt. "Joyland".


--

Devin Jones, student college’u, zatrudnia się na okres wakacji w lunaparku, by zapomnieć o dziewczynie, która złamała mu serce. Tam jednak zmuszony jest zmierzyć się z czymś dużo straszniejszym: brutalnym morderstwem sprzed lat, losem umierającego dziecka i mrocznymi prawdami o życiu – i tym, co po nim następuje. Wszystko to sprawi, że jego świat już nigdy nie będzie taki sam...
Życie nie zawsze jest ustawioną grą. Czasem nagrody są prawdziwe. Bywają też cenne.

To pasjonująca opowieść o miłości i stracie, o dorastaniu i starzeniu się – i o tych, którym nie dane jest doświadczyć ani jednego, ani drugiego, bo śmierć zabiera ich przedwcześnie.

Joyland to Stephen King w szczytowej pisarskiej formie, równie poruszający jak Zielona Mila czy Skazani na Shawshank. To jednocześnie kryminał, horror i słodko-gorzka powieść o dojrzewaniu, która poruszy serce nawet najbardziej cynicznego czytelnika.


* * *


Znakomita, złożona psychologicznie powieść. Stephen King jest tak powszechnie uznawany za mistrza grozy i horroru, że zapomina się, że jego największym darem jest zmysł opisywania codzienności.
„New York Times Book Review”


King napisał powieść tyleż wzruszającą, co po prostu niesamowitą… To jedna z najbardziej świeżych i przerażających książek w jego dorobku.
„Entertainment Weekly”


Imponujący majstersztyk, subtelne studium charakteru, od którego nie sposób się oderwać.
„Playboy”


Stephen King jest jak zwykle znakomity.
„Time”


King daje czytelnikowi odczuć tęsknotę i żal zrodzone z tragedii, i wprawnie oddaje życzliwość i małostkowość, które często cechują małomiasteczkową rzeczywistość.
„Wall Street Journal”


King jest mistrzem konstruowania opowieści i oddawania ducha opisywanych miejsc.
„USA Today”

Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Tomasz Wilusz
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Wydanie polskie: 6/2013
Tytuł oryginalny: Joyland
Rok wydania oryginału: 2013
Liczba stron: 336
Format: 142x202 mm
Oprawa: miękka
Wydanie: I
Cena z okładki: 35,90 zł

Najnowsze wieści