Kontynuacja słuchowiska z Żywymi Trupami

17.08.2013 | gildia.pl | underluk

Kontynuacja słuchowiska z Żywymi Trupami

Ukazał się teaser dalszego ciągu słuchowiska opartego na serii komiksów pt. "Żywe trupy". W październiku posłuchamy tomu III i IV.


--

Po sukcesie pierwszej na świecie adaptacji dźwiękowej kultowego komiksu The Walking Dead Roberta Kirkmana, studio Sound Tropez rozpoczęło prace nad kolejnymi częściami tego nietypowego słuchowiska. W adaptacji III i IV tomu do gwiazdorskiej obsady dołączyła Sonia Bohosiewicz.

Słuchowisko Żywe trupy. Tom I i II zbiera doskonałe recenzje m.in. za gwiazdorską obsadę (Anna Dereszowska, Maria Seweryn, Jacek Rozenek, Krzysztof Banaszyk), wciągającą fabułę, świetną muzykę i spektakularne efekty specjalne.

Słuchowisko to stanie się wkrótce polskim towarem eksportowym. Francuska wersja produkcji polskiego studia Sound Tropez na jesieni pojawi się na półkach sklepów we Francji i Belgii.

Sukces pierwszych tomów słuchowiska Żywe trupy pozwolił na kontynuację tej niecodziennej produkcji. Do obsady adaptacji III i IV tomu komiksu dołączyła Sonia Bohosiewicz. Wcieli się ona w jedną z najważniejszych postaci serii - Michonne. Jej bohaterka do perfekcji opanowała posługiwanie się samurajskim mieczem i będzie wartościowym wsparciem dla Ricka i pozostałych bohaterów w walce o przetrwanie.

Żywe trupy to trzymająca w napięciu historia Ricka, wzorowego policjanta z małego miasteczka, który postrzelony podczas pościgu za zbiegami budzi się ze śpiączki w opustoszałym szpitalu. Staje przed niezwykle trudnym zadaniem - w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie musi odnaleźć żonę i syna. Ale najpierw - musi przeżyć.

--

Teaser:


Koncepcja i produkcja: Michał Szolc
Adaptacja komiksu i dialogi polskie: Michał Wojnarowski
Reżyseria nagrań: Ramez Nayyar
Udźwiękowienie: Ramez Nayyar, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Aleksandra Pająk, Paweł Andryszczyk
Muzyka: Audio Network
Montaż i edycja: Paulina Bocheńska, Marcin Gontarz, Krzysztof Podsiadło, Weronika Raźna
Miks: Ramez Nayyar, Krzysztof Podsiadło, Marcin Gontarz

Autor: Robert Kirkman
Wydawnictwo: Anakonda, Sound Tropez
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 10/2013
Tytuł oryginalny: The Walking Dead
Wydawca oryginalny: Image Comics
Nośnik: 1 CD mp3
Wydanie: I

Najnowsze wieści