Wkrótce ukaże się kontynuacja Amnesii

30.08.2013 | polygamia.pl | underluk

Wkrótce ukaże się kontynuacja Amnesii

"Amnesia" to jeden z jaśniejszych punktów ostatnich lat na komputerowej mapie grozy. Już za niecałe dwa tygodnie powinniśmy otrzymać jej kontynuację pt. "Amnesia: A Machine for Pigs".


Za grę nie odpowiada już studio Frictional Games, a The Chinese Room, czyli ekipa, która wcześniej stała za "Dear Esther".

Twórcy zapewniają, że dużą uwagę poświęcają warstwie dźwiękowej, a większość akcji dziać ma się na terenach otwartych, co będzie pewnym powiewem świeżości w porównaniu z zamkniętymi lokacjami z jedynki. Historię będziemy poznawać z odnajdowanych notatek, wiadomości dźwiękowych oraz narracji środowiskowej. Jak stwierdził jeden z autorów "To co dzieje się w twojej głowie jest dla nas narzędziem o wiele potężniejszym od wszystkiego, co bylibyśmy w stanie pokazać na ekranie, więc naszym zadaniem jest mieszanie w niej tak mocno, jak tylko potrafimy”.

Przejście gry przeciętnemu graczowi powinno zająć 5-6 godzin. Tytuł pojawi się w dystrybucji cyfrowej, a wersja pudełkowa jest w tej chwili wątpliwa. Obecnie grę przedpremierowo można kupić np. na GOG-u z 10% zniżką.

Najnowsze wieści