Dobre Historie będą palić wiedźmy

07.09.2013 | dobrehistorie.pl | underluk

Dobre Historie będą palić wiedźmy

Wydawnictwo Dobre Historie rusza z nowym cykle - Biblioteka "Coś na Progu". Dzięki temu już w październiku będziemy mogli zapoznać się z klasyczną powieścią A. Merritta pt. "Płoń wiedźmo, płoń".


W ramach serii, co 2-3 miesiące będą publikowane historie z gatunku weird fiction, w formacie, który znacie z czasopisma "Coś na Progu". Całość opatrzona okładkami znanych grafików, wspaniałymi ilustracjami oraz odrobiną uzupełniającej temat publicystyki, a wszystko to w cenie 15zł.

--

Ameryka, czasy prohibicji. Dr Lowell zaintrygowany serią tajemniczych śmierci przypadkowych ludzi, których ciała zostają odnalezione z wyrazem totalnego przerażenia na twarzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. Niespodziewanie, w rozwiązaniu makabrycznej zagadki, wspomoże go niecodzienny partner - mafijny boss podziemnego świata, Julian Ricori. Obaj bohaterowie przejdą naprawdę wiele, aby odkryć mroczną tajemnicę, która skrywa się za morderstwami. Pierwszy trop prowadzi do sklepu z lalkami Madame Mandilip...

A. Merritt (1884-1943) Jeden z najlepiej zarabiających dziennikarzy swoich czasów. podróżnik, fascynat okultyzmu (zebrał ponad 5000 unikatowych książek zajmujących się tym tematem), podróżnik i badacz starożytnej magii. Wychowany na powieściach Verne'a i Haggarda, wychwalany przez H.P. Lovecrafta, M. Moorcocka, czy Roberta Weinberga. Swoją powieścią "Płoń wiedźmo, płoń!" z 1932 roku, zrewolucjonizował weird fiction, zestawiając w niej ze sobą urban fantasy z horrorem. Powieść dwukrotnie ekranizowano, a Merritt na fali jej gigantycznego sukcesu dopisał jeszcze lepszą kontynuację. Polecana przez Stephena Kinga (m.in. w trzecim rozdziale "Danse Macabre").

"Przesiąknięta atmosferą grozy. Pozycja obowiązkowa dla fanów horroru i opowieści niesamowitych. Absolutny klasyk." Amazon

"Misternie budowane napięcie, klimat totalnej grozy i niezwykli bohaterowie." Goodreads

Autor: Abraham Merritt
Gatunek: Horror
Liczba stron: 126
Cena: 15zł
ISBN: 978-83-63667-91-7
Okładka: Daniel Grzeszkiewicz
Data wydania: 2013-10-03

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści