Dobre Historie będą palić wiedźmy

07.09.2013 | dobrehistorie.pl | underluk

Dobre Historie będą palić wiedźmy

Wydawnictwo Dobre Historie rusza z nowym cykle - Biblioteka "Coś na Progu". Dzięki temu już w październiku będziemy mogli zapoznać się z klasyczną powieścią A. Merritta pt. "Płoń wiedźmo, płoń".


W ramach serii, co 2-3 miesiące będą publikowane historie z gatunku weird fiction, w formacie, który znacie z czasopisma "Coś na Progu". Całość opatrzona okładkami znanych grafików, wspaniałymi ilustracjami oraz odrobiną uzupełniającej temat publicystyki, a wszystko to w cenie 15zł.

--

Ameryka, czasy prohibicji. Dr Lowell zaintrygowany serią tajemniczych śmierci przypadkowych ludzi, których ciała zostają odnalezione z wyrazem totalnego przerażenia na twarzy, rozpoczyna prywatne śledztwo. Niespodziewanie, w rozwiązaniu makabrycznej zagadki, wspomoże go niecodzienny partner - mafijny boss podziemnego świata, Julian Ricori. Obaj bohaterowie przejdą naprawdę wiele, aby odkryć mroczną tajemnicę, która skrywa się za morderstwami. Pierwszy trop prowadzi do sklepu z lalkami Madame Mandilip...

A. Merritt (1884-1943) Jeden z najlepiej zarabiających dziennikarzy swoich czasów. podróżnik, fascynat okultyzmu (zebrał ponad 5000 unikatowych książek zajmujących się tym tematem), podróżnik i badacz starożytnej magii. Wychowany na powieściach Verne'a i Haggarda, wychwalany przez H.P. Lovecrafta, M. Moorcocka, czy Roberta Weinberga. Swoją powieścią "Płoń wiedźmo, płoń!" z 1932 roku, zrewolucjonizował weird fiction, zestawiając w niej ze sobą urban fantasy z horrorem. Powieść dwukrotnie ekranizowano, a Merritt na fali jej gigantycznego sukcesu dopisał jeszcze lepszą kontynuację. Polecana przez Stephena Kinga (m.in. w trzecim rozdziale "Danse Macabre").

"Przesiąknięta atmosferą grozy. Pozycja obowiązkowa dla fanów horroru i opowieści niesamowitych. Absolutny klasyk." Amazon

"Misternie budowane napięcie, klimat totalnej grozy i niezwykli bohaterowie." Goodreads

Autor: Abraham Merritt
Gatunek: Horror
Liczba stron: 126
Cena: 15zł
ISBN: 978-83-63667-91-7
Okładka: Daniel Grzeszkiewicz
Data wydania: 2013-10-03

Najnowsze wieści