Plakat i sporo informacji o Projekt Drache

19.11.2013 | Studio Trzeci Pokój | underluk

Plakat i sporo informacji o Projekt Drache

W rozwinięciu newsa znajdziecie plakat horroru "Projekt Drache" oraz sporo informacji o samym filmie jak i technikaliach. Warto sprawdzić.


Na pytania odpowiada Hubert Bąk, reżyser i scenarzysta filmu.

1. Jakim sprzętem realizowany będzie film?

Profesjonalną kamerą HD Sony HXR-MC2000e.Do tego dochodzi oczywiście podstawowe wyposażenie, czyli statyw, oświetlenie. Możliwe, że będzie także ramię kamerowe. Montaż i edycja materiału wykonany zostanie w programie Vegas Movie Studio HD

2. Dlaczego dinozaury?

Od dziecka interesowałem się dinozaurami .A "Jurassic Park" Stevena Spielberga obejrzany na klasycznym VHS tylko to rozniecił. Na tyle mocno, że naprawdę długo myślałem o tym aby zostać paleontologiem.

3. Skąd pociąg do kina gatunkowego?

Polskie - komercyjne - kino gatunkowe praktycznie nie istnieje (chodzi mi głównie o SF, Horror czy Fantasy, bo komedie romantyczne radzą sobie dosyć dobrze - w sensie popularności). Chciałbym wyjść temu naprzeciw i tak jak wielu niezależnych pasjonatów - wypełnić ową nisze ciekawymi produkcjami.

A skąd pociąg do kina gatunkowego? Cóż...

Najpierw były baśnie braci Grimm, opowieści o duchach, mitologia grecka, mity i legendy skandynawskie... W końcu twórczość Edgara Allana Poe, Brama Stokera i im podobnych. Lubię rzeczy tajemnicze, dziwne, niepokojące. Odwołujące się do pierwotnych instynktów.

Poza tym nie mogło być inaczej, skoro pierwsze filmy jakie pamiętam z (bardzo wczesnego) dzieciństwa, to "King Kong" (Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack, 1933) i "Dracula" (Tod Browning, 1931).

4. Jakie gady zobaczymy na ekranie?

Pierwotnie miały być Dimetrodony - mięsożerne synapsydy zamieszkujący wczesny i środkowy perm. Czyli stworzenie starsze niż dinozaury.

Jednak z czasem - głownie pod wpływem sugestii Adama Nowaka - naszego specjalisty od animacji i efektów specjalnych - postanowiłem dimetrodony zastąpić czymś innym. W końcu wybór padł na Tarbozaura - azjatyckiego odpowiednika T.rexa. To jedno z najniebezpieczniejszych zwierząt jakie kiedykolwiek stąpało po Ziemi.

5. Ile wynosi budżet filmu?

Powinien zamknąć się w kwocie 2000 PLN.

6. Co dalej? DVD? INTERNET? TV?

Wszystko zależy od tego jak film zostanie przyjęty. Jednak prawie na pewno film trafi w swoim czasie do internetu.

7. Co po "Projekcie Drache?"?

Nie ukrywam, że następny projekt jaki chce zrealizować to "Strefa 9" - film science fiction nawiązujący do takich klasyków jak "Księżniczka Marsa" Edgara Rice Burroughsa, "12 małp" Terry'ego Gilliama czy "Filar" Chrisa Markera. W tej chwili nie chcę szczegółowo pisać o fabule, dodam tylko, że chodzi o klimat postapokaliptyczny, wyobcowanie i dezorientację - czyli to co tygryski lubią najbardziej!


No i obiecany plakat:

Projekt Drache - plakat

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści