W czerwcu ukaże się nowy King

12.01.2014 | hatak.pl | underluk

W czerwcu ukaże się nowy King

Amerykańska premiera nowej książki Stephena Kinga pt. "Pan Mercedes" odbędzie się 3 czerwca. Polski czytelnik będzie mógł zapoznać się z nią już dzień później.


Wydawnictwo Albatros ogłosiło, że 4 czerwca na księgarskie półki trafi polska edycja tej pozycji.

Mroźnym świtem w zubożałym mieście na Środkowym Zachodzie setki zdesperowanych bezrobotnych czeka w kolejce na targi pracy. Bez ostrzeżenia w tłum wbija się samotny kierowca w skradzionym Mercedesie, przejeżdżając niewinnych, następnie wycofuje się i wjeżdża ponownie. Osiem osób zostaje zabitych, piętnaście kolejnych jest rannych. Zabójca ucieka.

Kilka miesięcy później w innej części miasta emerytowanego gliniarza Billa Hodgesa wciąż dręczy ta nierozwiązana zbrodnia. Gdy otrzymuje szalony list od kogoś, kto nazywa siebie "premią" i grozi jeszcze bardziej diabolicznym atakiem, Hodges wyrywa się ze swojej przygnębiającej wegetacji na emeryturze, zdeterminowany, aby zapobiec kolejnej tragedii.

Brady Hartfield mieszka w rodzinnym domu ze swoją matką alkoholiczką. Pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką nieprawdopodobnych sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. I nie mają czasu do stracenia, ponieważ kolejna misja Brady’ego, jeśli się powiedzie, zabije lub okaleczy tysiące osób.[booklips.pl]

Najnowsze wieści