Nominacje do nagrody im. Stefana Grabińskiego

11.03.2014 | facebook | underluk

Nominacje do nagrody im. Stefana Grabińskiego

Ogłoszono wstępną listę opowiadań, które mają szansę na zdobycie Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego za rok 2013.


Oczywiście, poniższa lista powinna jeszcze przejść grubą weryfikację przez co na pewno mocno się skurczy, ale na dzień dzisiejszy wygląda tak:

BIZARRO BAZAR

"Skóra" - Michał Stonawski
"144000" - Marcin Rojek
"Czarne galery" - Krzysztof Maciejewski
"Opcja" - Dawid Kain
"Ojciec roku" - Kazimierz Kyrcz Jr.
"Lampiony z ludzkich głów" - Paweł Waśkiewicz
"Homo Pregnantus" - Jan Maszczyszyn
"Pięć parszywych żywotów" - Zeter Zelke
"Pogadka z…" - Dariusz Barczewski
"Cipakabra" - Karol Mitka
"GD-0" - Krzysztof T. Dąbrowski
"Duckfucker" - Robert Cichowlas
"Caleb" - Bartosz Orlewski
"Rajska kraina" - Dariusz Kuchniak
"Moja na zawsze" - Grzegorz Gajek
"Polski gotyk" - Marek Grzywacz

WEIRD FICTION PO POLSKU

"Rubie­życa" - Tomasz Połoński
"Wspólna podróż" - Renata Majgier
"Ognio­mistrz" - Rafał Chojnacki
"Maszy­ni­sta" - Tomasz Fenske
"Paznok­cie" - Łukasz Wesołowski
"Uśmiech Zuzy" - Ryszard Wojtyński
"Fik­cja na ulicy Krzy­wej" - Paweł Mateja
"Kłę­bo­wi­sko" - Dawid Kain
"Wojna" - Woj­ciech Gunia
"Dualizm" - Kazi­mierz Kyrcz
"Żart" - Miko­łaj Zalewski
"Śnie­nie" - Mate­usz Kopacz
"Żegnaj, Mel­hi­za­bet" - Bar­tosz Orlewski
"Pocz­tówki z Głębi" - Mar­cin Podlewski
"Cień pośród gwiazd" - Michał Leszczyński
"Opo­wieść Lasoty" - Jakub Łakomy
"W labi­ryn­cie Sapmi" - Mag­da­lena Knedler
"21.12.12" - Krzysz­tof Dąbrowski
"Język anio­łów" - Mar­cin Knopek

17 SZRAM

"Kompleks Kasandry" - Aleksandra Zielińska
"A czerwiec był piękny tego roku" - Łukasz Radecki
"Karolina" - Robert Ziębiński
"Skorodowany" - Kazimierz Kyrcz Jr
"Biel Łabędzia, biel łabędzia" - Krzysztof Maciejewski
"Empatron" - Jacek Rostocki
"Ciało/Krew" - Dawid Kain
"18+" - Paweł Waśkiewicz
"Przejścia" - Michał Gacek
"Ouija" - Robert Cichowlas

DZIEDZICTWO MANITOU

"Teufelschwanx" - Jacek Rostocki
"Godzina wołu" - Paweł Waśkiewicz
"Drapiący Psy" - Krzysztof Maciejewski
"Za kurtyną" - Piotr Mirski
"Zakładnicy fikcji" Kazimierz Kyrcz Jr
"Czarny lęk pada" Jacek Piekiełko
"Tak blisko, nieważne jak daleko" Rob Kayman
"Pośpiech jest dobrym doradcą" - Michał Stonawski
"Lidka" - Aleksandra Zielińska
"Zaułek" - Piotr Pocztarek
"Miskamakus" - Krzysztof T. Dąbrowski
"OpusMagnum" - Dawid Kain
"Ofiary" - Robert Cichowlas & Łukasz Radecki

CZŁOWIEKIEM JESTEM

"Artysta" - Barbara Mikulska
"Blizny" - Marek Zychla
"...Co tobie niemiłe" - Barbara Mikulska
"Witamy po reklamach" - Jarosław Turowski
"Wolontariat" - Barbara Mikulska
"Zdzira" - Juliusz Wojciechowicz
"Wielki dzień" - Juliusz Wojciechowicz
"Łysy Japończyk" - Barbara Mikulska
"Człowiekiem Jestem" - Tomasz Zawada
"Jesień" - Barbara Mikulska
"Problem z głowy" - Michał Stonawski
"Motyle Marysi nie potrzebują skrzydeł" - Łukasz Pytlik
"Chłód" - Franciszek Zarzecki

NOWA FANTASTYKA

"Ostatni dzień w Cravenie" - Jeremi Rogalewski
"Dziewczyna z kartofliska" - Radosław Rak
"Zakładziny" - Bartosz Działoszyński
"Chłopiec z zapałkami" - Robert Zamorski
"Drobnoustroje" - Piotr Mirski
"Otwarta brama" - Emil Strzeszewski
"Rękopis znaleziony w gardle" - Łukasz Orbitowski
"Muzyka sfer" - Tomasz Kaczmarek
"Na drodze do Gotengau" - Artur C. Szrejter

COŚ NA PROGU

"Przekręt" – Michał Foerster
"Spowiedź króla" – Krzysztof Ożóg
"Zew triumfalny" – Paweł Iwanina
"Pale Dead Dot" - Jakub Tyszkowski

HORROR MASAKRA

"Oddam ciało w dobre ręce" – Tomasz Czarny
"Nic nie czuję" – Paulina Kuchta
"Cisza w eterze" – Sylwia Błach
"Dom miłości" – Marek Grzywacz
"Robaczywek" – Łukasz Radecki
"Wstrząs" – Andrzej Biedroń
"Zaklęcie" – Aleksandra Brożek
"Lekoman" – Paulina Król
"Jak kurwie w deszcz" – Artur Kuchta
"Jak w domu" – Marcin Podlewski
"Nowi sąsiedzi" – Paweł Pietrzak
"Emisariusz" – Maciej Lewandowski
"Groźny Mikołaj" – Iwona Grodzka
"Tylko martwi umierają" – Rafał Christ
"Niemożliwe sny" - Bartosz Orlewski
"Ostatnia wola" – Łukasz Henel
"Kotek" – Michał Gajewski
"Śpij dobrze" – Michał Stonawski
"Randka" – Michał Górzyna
"Zerwane więzi" – Rafał Sala
"A kogo to obchodzi" – Maciej Kaźmierczak

CZWARTY WYMIAR

"Przelotem przez ten świat" - Kazimierz Kyrcz Jr
"Szklana góra" - Kazimierz Kyrcz Jr

OPOWIEŚCI NIESAMOWITE

"Pięć dziwnych nocy wigilijnych" - Anna Kańtoch
"Raduj się ziemio!" - Gabriela Szczęsna
"Cmentarz na Pradze" - Tomasz Bochiński
"Czarne parasole" - Andrzej Pilipiuk
"Bardziej, niż myślisz" - Kazimierz Kyrcz Jr
"J-E-S-T-E-M" - Dawid Kain
"Strategia przetrwania" - Marek Grzywacz
"Kumulacja" - Maciej Musialik
"Bezprawie" - Marek Dryjer
"Wariatka i stare pianino" - Magdalena Rybka
"Prezent" - Michał Grabowski

Najnowsze wieści