Ciąg dlaszy Czarnego Wygonu już w maju

26.04.2014 | Videograf | underluk

Ciąg dlaszy Czarnego Wygonu już w maju

Już 24 maja na rynku ukaże się czwarty tom "Czarnego Wygonu" Stefana Dardy. "Bisy II" kończąc cykl o przeklętej wiosce na Roztoczu.


--

Ostatnia część popularnego cyklu o przeklętej wiosce na Roztoczu. Czarny Wygon zdobył wiele prestiżowych nagród i wyróżnień: dwa pierwsze tomy powieści zdobyły w 2011 roku nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, a pierwsza część cyklu - Słoneczna Dolina - zajęła 3. miejsce w Plebiscycie Czytelników "Nautilus 2010", a także, głosami internautów, znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich literackich horrorów wszech czasów. Podczas Festiwalu Fantastyki Falkon powieść Czarny wygon. Bisy została uznana przez czytelników za najlepszą powieść fantastyczną roku 2012.

Przenikające z innego wymiaru zło łączy się z mocami, które w małej wiosce znalazły podatny grunt i błyskawicznie rosną w siłę. Witold Uchmann przekonał się już na własnej skórze, czym to grozi, więc postanawia stawić im czoła. Niespodziewanie otrzymuje wsparcie i wszystko wskazuje na to, że są szanse na pozytywny obrót spraw, gdy nagle z objętej klątwą zatajenia Starzyzny zaczynają do niego docierać coraz bardziej niepokojące wieści. Wygląda na to, że będzie musiał wrócić tam raz jeszcze, by stoczyć ostateczną walkę z Czarnym i jego sprzymierzeńcami...

Bisy II w spektakularny sposób wieńczą cykl Czarny Wygon, przynosząc wciągającą, żywą i pełną zaskakujących zwrotów akcji fabułę, a jednocześnie zamykając wątki zawiązane w poprzednich trzech tomach (Słoneczna Dolina, Starzyzna, Bisy). Wszystkie elementy misternej układanki trafiają na swoje miejsce, zapewniając czytelnikowi literacką grozę na najwyższym poziomie oraz przyspieszone tętno od pierwszej do ostatniej strony.

Autor: Stefan Darda
Wydawnictwo: Videograf
Miejsce wydania: Chorzów
Wydanie polskie: 5/2014
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
Wydanie: I

Stefan Darda - Bisy II - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści