Już w maju ukaże się Sanato

14.05.2014 | Instytut Wydawniczy Latarnik | underluk

Już w maju ukaże się Sanato

22 maja nakładem wydawnictw Instytut Wydawniczy Latarnik oraz Oficyna Wydawnicza AS, ukaże się horror "Sanato" pióra Marcina Szczygielskiego. Jest także filmowy zwiastun książki.


Akcja powieści rozgrywa się jesienią 1931 r. Do luksusowego sanatorium w Zakopanem przyjeżdża młody niemiecki lekarz Matys Dresler ze swoją narzeczoną, a zarazem pacjentką Irą, która ma być dowodem na skuteczność jego rewolucyjnej metody leczenia gruźlicy zastrzykami z płynnego złota. Ośmioro pensjonariuszy wyraża zgodę na udział w eksperymentalnej kuracji - wśród nich jest także mężatka Nina. Ryzykowna chryzoterapia przynosi dobre wyniki… Przynajmniej do chwili, gdy ujawniają się przerażające efekty uboczne, które wywołuje w umysłach pacjentów.

Autentyczne zapiski Niny Ostromęckiej, które prowadziła podczas tragicznego w skutkach medycznego eksperymentu, stały się podstawą powieści grozy Marcina Szczygielskiego odsłaniającej mroczną tajemnicę krwawych wydarzeń nazwanych przez polskie gazety w 1932 roku „złotą gorączką Sanato”.Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści