Polacy uderzają w kino 7D

25.05.2014 | mmtrojmiasto.pl | underluk

Polacy uderzają w kino 7D

Polska produkcja "Ghost 7d" zmierza do kin 7D. Czy ma szansę zawojować rynek i porwać ze sobą publikę?


--

"Ghost 7d" to psychodeliczny horror, oddziałujący na wszystkie zmysły widza. Poczujemy z bliska szum wiatru, spadające krople wody i nawet ciepło szalejących płomieni.

Film potrwa jedynie 10 minut. Akcja produkcji rozgrywa się na leśnej drodze, gdzie Dziewczyna i Chłopak jadą samochodem. Na wskutek ich szaleńczej jazdy dochodzi do wypadku i samochód zderza się z drzewem. Gdy opada dym okazuje się, że para nie przeżyła wypadku,0 a ich dusze nieświadomie błąkają się po lesie, gdzie prześladuje ich zły Kostuch oraz nawiedzeni grabarze. Za nawiedzony las producentom posłużyły rejony Otomina, Sobieszewa oraz Mechelinek koło Gdyni.

Na pomysł scenariusza wpadł Wojciech Miga - wieloletni dyrektor kina Helios, a obecnie jeden z najaktywniejszych zwolenników i propagatorów kina 7D. Przy produkcji "Ghost 7D" pracuje jako pomysłodawca, scenarzysta, reżyser, producent.

"Praca przy filmie Ghost7D przyniosła mi wiele ciekawych doświadczeń oraz przyjemność pracy ze wspaniałymi młodymi ludźmi i aktorami, których prace i trudy bardzo sobie cenię. Dobór aktorów to dla mnie sprawa ważna i nieskromnie uznaje, że mam do tego talent - przekonajcie się o tym sami" - pisze Wojciech Miga.

W powstawaniu filmu wzięli też udział inni trójmiejscy artyści i ludzie z branży filmowej - Mateusz Waloszek, Luna Bystrzanowska, Krzysztof Leon Dziemaszkiewicz i Adam Borowczak.
Zobacz całą galerię:

"Ghost 7D" to pierwszy tego typu film kręcony w Trójmieście. Niestety nie będziemy mogli zobaczyć go w pełnej okazałości na miejscu, ponieważ najbliższe kino 7D znajduje się w Łebie. Producenci zapowiadają jednak, że film zostanie pokazany w kinach od 4 do 7D. Efekt pracy będzie można obejrzeć w East Pictures Cinema i Funmotion w Trójmieście. Początkowo kręcenie takiego filmu nie różni się niczym od powstawania "tradycyjnego" kina. Jedynie kamera, a właściwie dwie kamery, połączone specjalnym mechanizmem, powalają przypuszczać, że film będzie miał dużo efektów specjalnych i będzie kręcony w technologii 3D.

Kina 7D to wiele efektów wzmagających doznania płynące z ekranu: ruchome fotele, obraz 3D, przestrzenny dźwięk, bryza wody, dym, mgła, wiatr, efekt myszy na nogi, łaskotanie po plecach, sprężone powietrze na szyje i na twarz widza, stroboskop i w wybranych kinach prawdziwy ogień. Wydaje się więc, że horrory to gatunek, który w szczególności nadaje się do projekcji w tego typu kinach.

--

To tyle ile możemy przeczytać na mmtrojmiasto.pl. Osobiście chciałbym by ten projekt wyszedł świetnie, ale... odczuwam lęk i nie ma on nic wspólnego grozą.

Rzućmy jeszcze okiem na galerię.

Ghost 7D - screen 1
Ghost 7D - screen 2
Ghost 7D - screen 3
Ghost 7D - screen 4
Ghost 7D - screen 5
Ghost 7D - screen 6
Ghost 7D - screen 7
Ghost 7D - screen 8

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści