Nowy Joe Hill już w czerwcu

25.05.2014 | Albatros | underluk

Nowy Joe Hill już w czerwcu

4 czerwca nakładem wydawnictwa Albatros, na naszym rynku ukaże się trzecia powieść Joe Hilla zatytułowana "NOS4A2".


--

NOS4A2 (czyt. Nosferatu) to trzecia po Heart Shaped Box i Horns powieść Josepha Hillstroma Kinga, najstarszego syna mistrza horroru Stephena Kinga. Joe Hill nawiązuje do najlepszych, klasycznych książek ojca, tworząc klasyczną powieść grozy – doskonale skonstruowaną, świetną literacko, trzymającą w napięciu od pierwszych stron aż do samego końca.

Niebezpieczny morderca i dziewczynka z prowincji żyją równolegle w dwóch światach - rzeczywistym i wewnętrznym, przez każde z nich wyobrażonym. Ich drogi przetną się jednak niebezpiecznie nie tylko w wyobraźni.

W 2008 roku, na specjalnym oddziale szpitala przeznaczonego dla skazańców, niespodziewanie, na krótką chwilę, wybudza się ze śpiączki Charles Manx - porywacz i morderca dzieci, który lata wcześniej skazany został za swoje bestialskie zbrodnie. Manx przywołuje imię synka jednej z pielęgniarek i zaprasza go w podróż do krainy zwanej Christmasland. Po tych słowach traci świadomość, by nigdy więcej się nie obudzić.

W roku 1986 Victoria McQueen odkrywa sposób na przenoszenie się w przestrzeni. Po pewnym czasie staje oko w oko z Nosferatu - upiorem porywającym dzieci. Nie daje mu się zatrzymać i doprowadza do jego ujęcia. Po latach będzie musiała ponownie się z nim zmierzyć.

- Wszyscy żyją w dwóch światach - powiedziała Maggie z roztargnieniem, przyglądając się literkom. - Jest świat realny ze wszystkimi swoimi wkurzającymi faktami i zasadami. W realnym świecie są rzeczy, które są prawdziwe, i rzeczy, które nie s-s-są. W większości świat realny jest do bani. Ale każdy mieszka również w świecie we wnętrzu własnej głowy. To inscape, pejzaż wewnętrzny, świat m-mm-myśli. W świecie złożonym z myśli, w pejzażu wewnętrznym, każde pojęcie jest faktem. Emocje są równie prawdziwe jak siła ciążenia. Sny są równie potężne jak historia.

Zręcznie napisana... Oryginalna... Inteligentna...
"Kirkus Reviews"

Sprawi, że ścierpnie Wam skóra.
"Publishers Weekly"

Wyobraźnia Hilla nie zna granic.
NOS4A2 mrozi krew w żyłach i od początku do końca trzyma w napięciu.

"New York Times"

Najlepszy autor horrorów swojego pokolenia.
Michael Koryta, autor bestsellerowej powieści The Prophet

Autor: Joe Hill
Tłumaczenie: Maria Frąc
Wydawnictwo: Albatros
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2014
Tytuł oryginalny: NOS4A2
Liczba stron: 752
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378859345
Wydanie: I
Cena z okładki: 40 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści