Trochę informacji o nowym filmowy Resident Evil

17.06.2014 | filmweb.pl | underluk

Trochę informacji o nowym filmowy Resident Evil

Już jakiś czas temu informowaliśmy, że Paul W.S. Anderson przygotowuje się do nakręcenia szóstej części filmowej serii "Resident Evil". Teraz poznaliśmy kilka szczegółów oraz podtytuł.


"Resident Evil: The Final Chapter" to co prawda roboczy tytuł, ale reżyser nie wyklucza, że pod taką nazwą obraz trafi do kin. Scenariusz pisany jest od razu z myślą o wersji 3D, żeby później nie robić prowizorycznej konwersji. Jednocześnie ma on być zakończeniem serii. Data premiery nie jest jeszcze ustalona, ale wiadomo, że w roli głównej po raz kolejny zobaczymy Millę Jovovich.

"Resident Evil" to najbardziej kasowa seria filmowa powstała na bazie gier wideo. Zdecydowana większość fanów filmów Andersona znajduje się poza Stanami Zjednoczonymi. "Retrybucja" zarobiła w USA 42 mln dolarów, lecz poza granicami kraju aż 198 mln. A najlepsza, czwarta część może pochwalić się 60 milionami dolarów w USA i 236 mln z reszty świata. Łącznie pięć filmów zarobiło 915,9 mln dolarów tylko z kinowej dystrybucji.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści