Zapowiedź Coś na Progu #10

01.08.2014 | Coś na Progu | underluk

Zapowiedź Coś na Progu #10

Po długim oczekiwaniu, wreszcie coś drgnęło w temacie dziesiątego numeru magazynu "Coś na progu". Mamy dla Was jego zapowiedź.


W jubileuszowym #10 wydaniu czasopisma "Coś na Progu" tematem przewodnim będą Szaleni Naukowcy. W numerze m.in. horror i groza z dawnych lat: Oni żyją Carpentera, Odrażający Dr Phibes Roberta Feusta, historia Wyspy doktora Moreau H.G. Wellsa, a także nietypowo o Frankensteinie i jego 50 twarzach. Będzie również artykuł o horrorcore i sylwetka znanej z filmów giallo Edwige Fenech.

Fanów komiksu zainteresuje niepublikowany dotąd w Polsce komiks na podstawie opowiadania E. A. Poego "Rękopis znaleziony w butelce", a także dwa polskie opowiadania grozy: Pawła Iwaniny i Tomasza Kaczmarka.

Fani Lovecrafta znajdą dla siebie artykuły na temat seksownej Lori Lovecraft, historii Arkham oraz o najlepszych aplikacjach i grach na systemy mobilne nawiązujących do mitologii Cthulhu.

Dodatkowo jak zawsze w "Coś na Progu" teksty popularno naukowe i antropologiczne, m.in.: o sekretach lobotomii oraz fenomenie listów Kuby Rozpruwacza.

Coś na progu #10 - okładka

Najnowsze wieści