Lionsgate traci prawa do ekranizacji Dead Island

04.08.2014 | hatak.pl | underluk

Lionsgate traci prawa do ekranizacji Dead Island

Wytwórnia Lionsgate straciła prawa do ekranizacji gry "Dead Island". Jednak film i tak powstanie, tyle że pod skrzydłami Occupant Entertainment.


Lionsgate nabyło prawa do ekranizacji gry w 2011 roku i nawet rozpoczęło wstępne prace, które jednak zostały wstrzymane w związku z odejściem szefa produkcji Alli'ego Shearmura. Gdy kontrakt wygasł, a prawa wróciły do wydawcy gry (Deep Silver), ten szybko znalazł nowego nabywcę - Occupant Entertainment. Obecnie poszukiwany jest reżyser filmu.

"Dead Island" to radosna wyrzynka zombie wyprodukowana przez polskie studio Techland. Wrocławskie studio było odpowiedzialne także za kontynuację pt. "Dead Island Reptide". Obecnie w produkcji są dwie gry, których akcja osadzona jest w tym uniwersum: "Dead Island 2" oraz "Escape Dead Island", ale nie odpowiada już za nie polski deweloper, który aktualnie zajęty jest innymi projektami (np. "Dying Light").

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści