Odświeżony Wyklęty już we wrześniu

02.09.2014 | Rebis | underluk

Odświeżony Wyklęty już we wrześniu

Jeszcze we wrześniu, nakładem wydawnictwa Rebis ukaże się wznowienie książki Grahama Mastertona pt. "Wyklęty".


--

Bohater opowieści John Trenton jest antykwariuszem i prowadzi sklep z pamiątkami w miasteczku Salem. Po tragicznej śmierci żony, Jane, John popada w depresję. Pewnego dnia kupuje na aukcji obraz z widokiem przylądka, na którym stoi jego dom. Kiedy jakiś tajemniczy mężczyzna chce odkupić od niego akwarelę, John postanawia wyjaśnić jej zagadkę. Wkrótce odkrywa, że Jane, a także inni zmarli z Salem i Granitehead, znajduje się we władzy azteckiego demona, władcy krainy zmarłych. Zostaje wciągnięty w przerażający koszmar, który staje się rzeczywistością.

Niesamowita, trzymająca w napięciu powieść.

Graham Masterton urodził się w 1946 roku w Edynburgu. Pracował jako reporter i redaktor w czasopismach „Mayfair” i „Penthouse”. W roku 1976 debiutował horrorem Manitou, który stał się światowym bestsellerem. Od tego czasu napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Jego powieści otrzymały wiele międzynarodowych nagród, m.in. Edgar Allan Poe Award, Prix Julia Verlanger i Srebrny Medal West Coast Review of Books. Oprócz horrorów Masterton pisze thrillery, powieści historyczne i romanse. Od lat zajmuje się również seksuologią.

Domu Wydawniczego REBIS opublikował m.in. jego horrory: Kostnica, Bazyliszek, Noc gargulców, Czerwony Hotel oraz Panika.

Autor: Graham Masterton
Tłumaczenie: Danuta Górska
Wydawnictwo: Rebis
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 9/2014
Tytuł oryginalny: The Pariah
Rok wydania oryginału: 1983
Liczba stron: 400
Format: 130x195 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378186359
Cena z okładki: 34,90 zł

Wyklęty - Graham Masterton - okładka

Najnowsze wieści