Opowiem ci mroczną historię - fragment

03.12.2014 | videograf | underluk

Opowiem ci mroczną historię - fragment

"Opowiem ci mroczną historię" to pierwszy zbiór opowiadań Stefana Dardy, który trafił niedawno do sprzedaży. Mam dla Was fragment książki.


--

Pierwszy zbiór krótszych tekstów jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy.

W publikacji można znaleźć opowiadania, które czytelnicy mogli poznać już wcześniej - jak choćby nominowane do Nagrody Zajdla Ostatni telefon i Spójrz na to z drugiej strony czy tytułowe Opowiem ci mroczną historię, opublikowane wcześniej w jednej z polskich antologii grozy oraz za granicą. Zbiór zawiera też teksty nigdzie wcześniej niepublikowane, jak chociażby utwór Nika, w którym Stefan Darda mierzy się ze znaną ze słowiańskiej mitologii postacią wampira, czy opowiadanie Pierwsza z kolei - poruszający formą i przerażający realizmem tekst niezawierający wątków fantastycznych.

Stefan Darda - urodził się w 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim na Roztoczu. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu "Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja". W 2008 roku zadebiutował powieścią Dom na wyrębach, która została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a także zdobyła tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice. Dwie pierwsze części powieści pt. Czarny Wygon zdobyły w 2011 roku nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwsza część cyklu - Słoneczna Dolina - zajęła 3. miejsce w Plebiscycie Czytelników "Nautilus 2010", a także, głosami internautów, znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich literackich horrorów wszech czasów. Podczas Festiwalu Fantastyki Falkon powieść Czarny wygon. Bisy została uznana przez czytelników za najlepszą powieść fantastyczną roku 2012.

W maju 2014 ukazała się powieść Bisy II, która zamyka cykl Czarny Wygon.

Autor: Stefan Darda
Tytuł: Opowiem ci mroczną historię
Wydawnictwo: Videograf
Miejsce wydania: Chorzów
Wydanie polskie: 11/2014
Liczba stron: 360
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378353430
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

A oto i wspomniany fragment:

Najnowsze wieści