Opowiem ci mroczną historię - fragment

03.12.2014 | videograf | underluk

Opowiem ci mroczną historię - fragment

"Opowiem ci mroczną historię" to pierwszy zbiór opowiadań Stefana Dardy, który trafił niedawno do sprzedaży. Mam dla Was fragment książki.


--

Pierwszy zbiór krótszych tekstów jednego z najpopularniejszych polskich pisarzy grozy.

W publikacji można znaleźć opowiadania, które czytelnicy mogli poznać już wcześniej - jak choćby nominowane do Nagrody Zajdla Ostatni telefon i Spójrz na to z drugiej strony czy tytułowe Opowiem ci mroczną historię, opublikowane wcześniej w jednej z polskich antologii grozy oraz za granicą. Zbiór zawiera też teksty nigdzie wcześniej niepublikowane, jak chociażby utwór Nika, w którym Stefan Darda mierzy się ze znaną ze słowiańskiej mitologii postacią wampira, czy opowiadanie Pierwsza z kolei - poruszający formą i przerażający realizmem tekst niezawierający wątków fantastycznych.

Stefan Darda - urodził się w 1972 r. w Tomaszowie Lubelskim na Roztoczu. W czasie studiów na UMCS w Lublinie pracował w akademickich klubach turystycznych. Był także muzykiem folkowego zespołu "Orkiestra pod wezwaniem Świętego Mikołaja". W 2008 roku zadebiutował powieścią Dom na wyrębach, która została nominowana do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla, a także zdobyła tytuł Najlepszej Książki na Lato w plebiscycie portalu literackiego Granice. Dwie pierwsze części powieści pt. Czarny Wygon zdobyły w 2011 roku nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Pierwsza część cyklu - Słoneczna Dolina - zajęła 3. miejsce w Plebiscycie Czytelników "Nautilus 2010", a także, głosami internautów, znalazła się w pierwszej dziesiątce polskich literackich horrorów wszech czasów. Podczas Festiwalu Fantastyki Falkon powieść Czarny wygon. Bisy została uznana przez czytelników za najlepszą powieść fantastyczną roku 2012.

W maju 2014 ukazała się powieść Bisy II, która zamyka cykl Czarny Wygon.

Autor: Stefan Darda
Tytuł: Opowiem ci mroczną historię
Wydawnictwo: Videograf
Miejsce wydania: Chorzów
Wydanie polskie: 11/2014
Liczba stron: 360
Format: 135x205 mm
Oprawa: miękka
ISBN-13: 9788378353430
Wydanie: I
Cena z okładki: 34,90 zł

A oto i wspomniany fragment:

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści