Nowa wersja To w dwóch częściach

08.12.2014 | filmweb.pl | underluk

Nowa wersja To w dwóch częściach

O nowej ekranizacji książki Stephena Kinga pt. "To", słyszymy już od jakiegoś czasu. Teraz poznaliśmy kilka szczegółów.


Podobnie jak pierwsza ekranizacja, ta odświeżona również będzie podzielona na dwie części. Pierwsza opowie o tajemniczej istocie, która w przebraniu klauna prześladuje dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine. Druga skupi się na dorosłych już bohaterach, którzy po latach wracają do rodzinnej miejscowości, żeby pozbyć się stwora raz na zawsze.

"Książka jest tak epicka, że nie bylibyśmy w stanie zawrzeć jej głębi w jednym filmie" - przyznał Lin (producent filmu).

Zdjęcia powinny ruszyć w przyszłym roku. Na krześle reżysera zasiądzie Cary Fukunaga, przynajmniej w przypadku pierwszej części, bo co do drugiej nie ma jeszcze pewności.

"Plan jest taki, że zaczynamy oficjalne przygotowania w marcu, a na plan wchodzimy latem" - zapowiedział Lin. "Cary lubi rozwijać pomysł przez jakis czas. Zajmowaliśmy się tym od jakichś trzech, czterech lat. Cieszymy się bardzo, że został z nami."

"Najważniejsze jest to, że Stephen King dał nam swoje błogosławieństwo. Wysłaliśmy mu scenariusz, a on odpowiedział: "to jest wersja, którą studio musi zrobić"."

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści