Nowa wersja To w dwóch częściach

08.12.2014 | filmweb.pl | underluk

Nowa wersja To w dwóch częściach

O nowej ekranizacji książki Stephena Kinga pt. "To", słyszymy już od jakiegoś czasu. Teraz poznaliśmy kilka szczegółów.


Podobnie jak pierwsza ekranizacja, ta odświeżona również będzie podzielona na dwie części. Pierwsza opowie o tajemniczej istocie, która w przebraniu klauna prześladuje dzieci w miasteczku Derry w stanie Maine. Druga skupi się na dorosłych już bohaterach, którzy po latach wracają do rodzinnej miejscowości, żeby pozbyć się stwora raz na zawsze.

"Książka jest tak epicka, że nie bylibyśmy w stanie zawrzeć jej głębi w jednym filmie" - przyznał Lin (producent filmu).

Zdjęcia powinny ruszyć w przyszłym roku. Na krześle reżysera zasiądzie Cary Fukunaga, przynajmniej w przypadku pierwszej części, bo co do drugiej nie ma jeszcze pewności.

"Plan jest taki, że zaczynamy oficjalne przygotowania w marcu, a na plan wchodzimy latem" - zapowiedział Lin. "Cary lubi rozwijać pomysł przez jakis czas. Zajmowaliśmy się tym od jakichś trzech, czterech lat. Cieszymy się bardzo, że został z nami."

"Najważniejsze jest to, że Stephen King dał nam swoje błogosławieństwo. Wysłaliśmy mu scenariusz, a on odpowiedział: "to jest wersja, którą studio musi zrobić"."

Najnowsze wieści