Podziemne Miasto zwiedzimy już w pierwszej połowie 2015

30.12.2014 | www.polskagroza.pl | underluk

Podziemne Miasto zwiedzimy już w pierwszej połowie 2015

Już w pierwszej połowie przyszłego roku, nakładem wydawnictwa Videograf do sprzedaży trafi nowa powieść Łukasza Henela pt. "Podziemne miasto".


--

Łukasz Henel bierze polski rynek grozy szturmem. Po świetnie przyjętych powieściach „On” i „Szkarłatny blask” wydawnictwo Videograf zapowiada trzecią powieść autora – „Podziemne miasto”.

"Będzie to powieść grozy, której akcja rozgrywa się w Polsce, w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Miejsce – baza wojsk radzieckich w Kęszycy Leśnej, gdzie w czasie wojny znajdował się niemiecki garnizon." - Wspomina autor na swoim blogu.

"Podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, czyli Umocnionego Łuku Odry i Warty nadal kryją wiele tajemnic. Część bunkrów jest już dobrze zbadana i organizuje się w nich nawet wycieczki dla turystów. Gdybyśmy zapytali historyków i badaczy większość zapewne zaprzeczyłaby istnieniu podziemnego miasta. Niemniej ludzie w okolicy wiedzą swoje i z tych pogłosek wziął początek pomysł na książkę."- Dodaje.

Prezentujemy też streszczenie fabuły:
W okolicy Międzyrzecza znajduje się owiana legendą sieć poniemieckich bunkrów. Przysłany do bazy stacjonujących w regionie wojsk radzieckich oddział NKWD próbuje zbadać ich wnętrza. Pozostawieni na straży dwaj rosyjscy wartownicy giną w dramatycznych okolicznościach, jakby rozszarpani przez nadnaturalną siłę. Odpowiedzialni za ochronę bunkrów polscy oficerowie, którzy znaleźli w jednym z korytarzy dziwny sarkofag i potężną figurę, są przeciwni dalszej penetracji tego obszaru. Tymczasem w okolicy dochodzi do dziwnych pożarów i wszystko wskazuje na to, że rosyjscy żołnierze obudzili uśpione w podziemiach zło…

--

I jeszcze rzut oka na okładkę
Podziemne miasto - Łukasz Henel - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści