Podziemne Miasto zwiedzimy już w pierwszej połowie 2015

30.12.2014 | www.polskagroza.pl | underluk

Podziemne Miasto zwiedzimy już w pierwszej połowie 2015

Już w pierwszej połowie przyszłego roku, nakładem wydawnictwa Videograf do sprzedaży trafi nowa powieść Łukasza Henela pt. "Podziemne miasto".


--

Łukasz Henel bierze polski rynek grozy szturmem. Po świetnie przyjętych powieściach „On” i „Szkarłatny blask” wydawnictwo Videograf zapowiada trzecią powieść autora – „Podziemne miasto”.

"Będzie to powieść grozy, której akcja rozgrywa się w Polsce, w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Miejsce – baza wojsk radzieckich w Kęszycy Leśnej, gdzie w czasie wojny znajdował się niemiecki garnizon." - Wspomina autor na swoim blogu.

"Podziemia Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, czyli Umocnionego Łuku Odry i Warty nadal kryją wiele tajemnic. Część bunkrów jest już dobrze zbadana i organizuje się w nich nawet wycieczki dla turystów. Gdybyśmy zapytali historyków i badaczy większość zapewne zaprzeczyłaby istnieniu podziemnego miasta. Niemniej ludzie w okolicy wiedzą swoje i z tych pogłosek wziął początek pomysł na książkę."- Dodaje.

Prezentujemy też streszczenie fabuły:
W okolicy Międzyrzecza znajduje się owiana legendą sieć poniemieckich bunkrów. Przysłany do bazy stacjonujących w regionie wojsk radzieckich oddział NKWD próbuje zbadać ich wnętrza. Pozostawieni na straży dwaj rosyjscy wartownicy giną w dramatycznych okolicznościach, jakby rozszarpani przez nadnaturalną siłę. Odpowiedzialni za ochronę bunkrów polscy oficerowie, którzy znaleźli w jednym z korytarzy dziwny sarkofag i potężną figurę, są przeciwni dalszej penetracji tego obszaru. Tymczasem w okolicy dochodzi do dziwnych pożarów i wszystko wskazuje na to, że rosyjscy żołnierze obudzili uśpione w podziemiach zło…

--

I jeszcze rzut oka na okładkę
Podziemne miasto - Łukasz Henel - okładka

Najnowsze wieści