Pan Mercedes i Czarna Bezgwiezdna Noc w pakiecie

31.12.2014 | wydawnictwoalbatros.com | underluk

Pan Mercedes i Czarna Bezgwiezdna Noc w pakiecie

Wydawnictwo Albatros wraz z nadejściem nowego roku, wzbogaci nasz księgarski rynek o limitowany pakiet książek Stephena Kinga - "Pan Mercedes i "Czarna bezgwiezdna noc".


--

Nie lada gratka dla miłośników twórczości Stephena Kinga - wyjątkowy box wydany w limitowanej edycji

Zestaw zawiera powieść "Pan Mercedes", bestsellerowy debiut króla grozy w gatunku kryminału detektywistycznego oraz zbiór pięciu minipowieści "Czarna bezgwiezdna noc", który został wzbogacony o niepublikowane dotąd w Polsce opowiadanie "Pod psem".

PAN MERCEDES
Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

CZARNA BEZGWIEZDNA NOC
Pięć utworów ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich, DOBREGO MAŁŻEŃSTWA, w 2014 r. nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią. Autorem scenariusza jest sam Stephen King.

W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek… To motto przyświecające całej twórczości Kinga, a do czterech minipowieści składających się na ten tom odnosi się w sposób szczególny. Ich bohaterami są bowiem ludzie, którzy popełnili morderstwo – z chęci zysku, z zemsty, żeby sprawić sobie przyjemność albo dlatego, że tak się akurat złożyło.

W opowiadaniu POD PSEM autor w pewnym sensie odwraca sytuację, i czyni to z właściwą sobie wirtuozerską przewrotnością.

--

Tytuł oryginału: MR. MERCEDES; FULL DARK, NO STARS
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Danuta Górska, Krzysztof Obłucki, Krzysztof Sokołowski
Liczba stron: 1083
ISBN: 978-83-7885-535-4
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 1 stycznia 2015

Najnowsze wieści