Pan Mercedes i Czarna Bezgwiezdna Noc w pakiecie

31.12.2014 | wydawnictwoalbatros.com | underluk

Pan Mercedes i Czarna Bezgwiezdna Noc w pakiecie

Wydawnictwo Albatros wraz z nadejściem nowego roku, wzbogaci nasz księgarski rynek o limitowany pakiet książek Stephena Kinga - "Pan Mercedes i "Czarna bezgwiezdna noc".


--

Nie lada gratka dla miłośników twórczości Stephena Kinga - wyjątkowy box wydany w limitowanej edycji

Zestaw zawiera powieść "Pan Mercedes", bestsellerowy debiut króla grozy w gatunku kryminału detektywistycznego oraz zbiór pięciu minipowieści "Czarna bezgwiezdna noc", który został wzbogacony o niepublikowane dotąd w Polsce opowiadanie "Pod psem".

PAN MERCEDES
Debiut Stephena Kinga w gatunku kryminału detektywistycznego. Brady, nazywający sam siebie „sprafcą”, pokochał dotyk śmierci pod kołami Mercedesa i chce poczuć go ponownie. Jeśli kolejna misja Brady’ego się powiedzie, zabije tysiące osób. Tylko Bill Hodges wraz z dwójką sprzymierzeńców może zatrzymać mordercę, zanim ten uderzy ponownie. Kto kryje się pod pseudonimem Pan Mercedes i jak go odnaleźć?

CZARNA BEZGWIEZDNA NOC
Pięć utworów ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury. Na podstawie jednego z nich, DOBREGO MAŁŻEŃSTWA, w 2014 r. nakręcono film z Joan Allen i Anthonym LaPaglią. Autorem scenariusza jest sam Stephen King.

W każdym człowieku tkwi drugi, obcy mu człowiek… To motto przyświecające całej twórczości Kinga, a do czterech minipowieści składających się na ten tom odnosi się w sposób szczególny. Ich bohaterami są bowiem ludzie, którzy popełnili morderstwo – z chęci zysku, z zemsty, żeby sprawić sobie przyjemność albo dlatego, że tak się akurat złożyło.

W opowiadaniu POD PSEM autor w pewnym sensie odwraca sytuację, i czyni to z właściwą sobie wirtuozerską przewrotnością.

--

Tytuł oryginału: MR. MERCEDES; FULL DARK, NO STARS
Literatura anglojęzyczna
Tłumaczenie: Danuta Górska, Krzysztof Obłucki, Krzysztof Sokołowski
Liczba stron: 1083
ISBN: 978-83-7885-535-4
Oprawa: zintegrowana
Data wydania: 1 stycznia 2015

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści