Stephen King nie zwalnia tempa

03.01.2015 | booklips.pl | underluk

Stephen King nie zwalnia tempa

W minionym roku polscy czytelnicy, mogli zapoznać się z dwiema nowymi książkami Kinga - "Pan Mercedes" i "Przebudzenie", a i w obecnym będzie na czym łapkę położyć.


Otóż wydawnictwo Albatros już zapowiedziało nowy tytuł króla horroru, jaki ukaże się ich nakładem w 2015 roku. Będzie to kryminał, kontynuacja "Pana Mercedesa" pt. "Znalezione niekradzione" ("Finders Keepers"), której amerykańska premiera zapowiedziana jest na czerwiec. Będzie to drugi tom planowanej trylogii.

Na koniec krótka zajawka fabuły:

John Rothstein jest ikoną literatury przypominającą J. D. Salingera, geniuszem, który stworzył postać Jimmy’ego Golda, ale od dziesięcioleci nie publikuje już nowych książek. Jeden z jego czytelników, Morris Bellamy, jest wściekły nie tylko dlatego, że Rothstein przestał pisać, ale też zaprzedał swego nonkonformistycznego bohatera reklamie. Zabija więc pisarza i okrada jego sejf. Biorąc pieniądze, odnajduje notesy zawierające co najmniej jedną nową powieść o Jimmym Goldzie. Morris ukrywa łupy, a niedługo potem trafia do więzienia z powodu innego popełnionego przestępstwa. Trzydzieści pięć lat później chłopiec imieniem Pete Sauberg znajduje skarby. On i jego rodzina stają się celem obłąkanego i mściwego zabójcy, który właśnie został zwolniony z więzienia. Na ratunek przychodzą im znani z „Pana Mercedesa” Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści