Pokłosie w hołdzie Stephenowi Kingowi

12.01.2015 | polskagroza.pl | underluk

Pokłosie w hołdzie Stephenowi Kingowi

"Pokłosie" czyli antologia opowiadań w hołdzie twórczości Stephena Kinga, zostało właśnie zapowiedziane przez wydawnictwo GMORK.


--

Na wiosnę szykujemy dla was coś specjalnego – „Pokłosie”. Będzie to siedem opowiadań napisanych przez pięciu autorów w hołdzie Stephenowi Kingowi, opatrzonych wstępem napisanym przez Stefana Dardę, który tak pisze o antologii:

„W ‚Pokłosiu’ próżno szukać nieudolnych prób kalkowania stylu Stephe­na Kinga, odnaleźć natomiast można imponujące pokłady literackiej kreatywności, sprawny warsztat, a także umiejętne wplatanie wątków ściśle powązanych z twórczością kultowego pisarza, których odnajdywanie z pewnością przysporzy wiele frajdy miłośnikom jego dzieł.”

„Pięciu autorów przybywa do literackiego zamczyska grozy, by oddać hołd swojemu mistrzowi. Uśmiechają się do niego, prawią uprzejmości, kłaniają się nawet, ale nikt na dworze nie daje się oszukać. Bo gdy zapada noc, pisarze szepczą, knują i marzą, jakby tu i dla siebie wykroić bogate lenno, diadem, a może i samą koronę króla Stefana. Gra o tron będzie długa, ale kości już zostały rzucone”.
Łukasz Malinowski

„Hołd to niezwyczajny, bo autorzy opowiadań zebranych w „Pokłosiu” odnaleźli w Stephenie Kingu to, co najlepsze, a niekoniecznie oczywiste. Zamiast schematycznego straszenia mamy tu nostalgię za utraconym dzieciństwem, zamiast duchów – snute gawędziarskim tonem opowieści o życiu, wreszcie – zamiast gotyckich motywów – obserwację socjologiczną. Prawdziwy destylat z króla horroru!”
Krzysztof Maciejewski

Okładka - Darek Kocurek, znany z okładek książek Stefana Dardy i Stephena Kinga (wyd. Albatros)

Opowiadania: Kacper Kotulak, Paulina J. Król, Jarosław Turowski, Juliusz Wojciechowicz, Marek Zychla.

Wstęp: Stefan Darda

Pokłosie - okładka

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści