krytycy o filmie Anioł Śmierci

27.01.2015 | i-film.eu | underluk

krytycy o filmie Anioł Śmierci

Przedpremierowe pokazy "Anioła Śmierci" miały już miejsce, więc krytycy zdążyli wydać swoje opinie. Dystrybutor filmu postanowił się niektórymi pochwalić.


„Anioł Śmierci“ w reżyserii Toma Harpera to prawdziwy rarytas dla fanów kina grozy.

Robert Ziębiński, znawca gatunku, zauważył, że jest to „klasyczna, wysmakowana opowieść o duchach, która zadowoli miłośników zarówno Sierocińca jak i Obecności.

„Anioł Śmierci przenosi nas do świata rodem z najlepszych brytyjskich opowieści o duchach” – pisze Ziębiński na łamach portalu Dzikabanda.pl „Dobry film grozy to przede wszystkim klimat i postaci. Anioł Śmierci od pierwszych scen uwodzi nas swoim niespiesznym, mrocznym klimatem. A głównej bohaterki Eve, trudno nie polubić i nie przejmować się jej losem.”

Bartosz Żurawiecki, krytyk magazynu kino określił ten film jako „stylowy“.

Podobne odczucia po obejrzeniu filmu miał recenzent magazynu Aktivist, Mariusz Mikliński: „Stylowy i klimatyczny – powiedział o filmie krytyk. „Od lat w żadnym nawiedzonym domu tak nie straszyło” – dodał.

„Jest subtelnie, wszystko owiane jest tajemniczością, czuć atmosferę niepokoju i napięcie związane z tym, że coś kryje się w ciemności. Świetna produkcja (…)" – powiedział Robert Skowroński, recenzent portalu Stopklatka.pl.

„(…) sceneria i czas wojny wyprowadzają fabułę na wyższe piętro doznań” – skomentował Marek Sadowski z dziennika Rzeczpospolita.

Co więcej, jak zauważa krytyczka filmowa, Dorota Chrobak, Anioł Śmierci to horror „z miłosnym wątkiem w roli głównej. W sumie niezły film na randkę.”

Uznany przez krytykę Anioł Śmierci czeka na ocenę widzów. Stylowy horror Toma Harpera w polskich kinach już od 20 lutego.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści