Nowy Fatal Frame trafi do Europy

02.04.2015 | ppe.pl | underluk

Nowy Fatal Frame trafi do Europy

Ekskluzywna dla konsoli Nintendo WiiU gra "Fatal Frame: Oracle of the Sodden Raven" trafi do Europy. Taka informacja padła podczas Nintendo Direct.


Tytuł debiutował na PlayStation 2, gdzie był konkurencją dla serii "Silent Hill" i "Resident Evil". Inny klimat oraz delikatniejsza atmosfera, szybko zdobyły sobie uznanie u graczy.

Fabuła piątej odsłony Fatal Frame kręci się wokół góry Hikayama, tajemniczego miejsca, do którego zmierzają ludzie “idący drogą śmierci”. Produkcja Koei Tecmo pozwala nam śledzić historię trójki bohaterów. Najważniejsza z nich jest Yuuri Kozukata, która posiada niezwykły dar. Potrafi mianowicie po dotknięciu osoby zobaczyć jej wspomnienia, a także odsyłać dusze zmarłych. Do Hikayamy wybiera się w poszukiwaniu szefa kawiarni, w której pracuje. Drugą bohaterką jest Miu Hinasaki, która poszukuje matki, a stawkę zamyka Ren Hojo, pisarz bez sukcesów na koncie poszukujący materiału do swojej nowej książki. Tu warto dodać, że jako bonus dodano też czwartą postać - Ayane z serii Dead or Alive. Posiada ona nawet własny wątek fabularny, ale nie jest dostępny od początku. [za ppe.pl]

Najnowsze wieści