Zapomnijcie o Silent Hills [AKTUALIZACJA]

27.04.2015 | eurogamer.pl | underluk

Zapomnijcie o Silent Hills [AKTUALIZACJA]

Zapomnijcie o "Silent Hills"... przynajmniej takim, jakiego chyba wszyscy pragnęliśmy. Najgorsze, stało się faktem.


"Silent Hills" to gra, która miała zrestartować serią "Silent Hill" i wszystko wskazywało na to, że jest na doskonałej drodze, by zrobić to w świetnym stylu. W projekt były zaangażowane takie osoby jak Hideo Kojima oraz Guillermo del Toro, a twarzą produkcji miał być znany z serialu "The Walking Dead" - Norman Reedus. Dostaliśmy wgniatający w fotel zwiastun oraz równie miażdżące demo pt. "P.T.".

Pierwszą oznaką, że coś złego się dzieje był konflikt Hideo Kojimy z Konami (wydawcą gry). Otóż Kojima został zwolniony, a jego nazwisko zaczęło znikać z wszystkich materiałów promujących gry, przy których pracował. Taką produkcją było oczywiście "Silent Hills".

Kolejnym krokiem było ogłoszenie przez Konami, że "P.T." zniknie z PlayStation Store 29 kwietnia. Jeśli jeszcze nie graliście, to już ostatni dzwonek by ten tytuł pobrać. Po środzie może już nie być na to szansy.

Przy okazji wygasł kontrakt z Reedusem, który prawdopodobnie nie zostanie odnowiony.

W końcu Guillermo del Toro w wypowiedzi podczas San Fransisco Film Society, rozwiał wszelkie nadzieje mówiąc:
"Nic z tego nie będzie i łamie mi to moje tłuste serce."

W sieci szybko pojawiło się sprostowanie, że powyższa wypowiedź dotyczy tylko współpracy z Kojimą, ale chyba nie ma się co oszukiwać, że nie odbije się to na produkcji "Silent Hills".

Swoje trzy grosze na Twitterze dorzucił Norman Reedus :
"Jestem rozczarowany, nie mogłem się już doczekać. Miejmy nadzieję, że pomysł powróci. Przepraszam wszystkich."

Sam projekt podobno nie został zamknięty i "Silent Hills" cały czas powstaje, ale raczej nie ukaże się w takiej formie, w jakiej do tej pory był zapowiadany. A szkoda. Wielka szkoda, bo dotychczasowe materiały pozwalały mieć nadzieję, że będziemy mieli do czynienia z czymś niezwykłym. Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia i może produkcja kiedyś się ukaże, ale należy chyba zacząć spodziewać się czegoś mniej spektakularnego.

AKTUALIZACJA
Konami oficjalnie anulowało "Silent Hills".

"Konami jest zaangażowane w rozwój marki Silent Hill, ale projekt Silent Hills tworzony przez Guillermo del Toro i przy udziale Normana Reedusa nie zostanie ukończony."

Czyli pewnie dostaniemy jakąś grę z serii "Silent Hill", ale o "Silent Hills" możemy zapomnieć. Swoją drogą, ciekawe, że firma w komunikacie nie wspomniała o Hideo Kojimie.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści