Gotowi na nowego Kinga

24.05.2015 | www.wydawnictwoalbatros.com | underluk

Gotowi na nowego Kinga

Już w czerwcu nakładem wydawnictwa Albatros, ukaże się nowa książka Stephena Kinga pt. "Znalezione nie kradzione".


--

„Pobudka, geniuszu” – tymi niepokojącymi słowami zaczyna się opowieść o psychopatycznym czytelniku, którego literatura popycha do zbrodni.

Geniuszem jest John Rothstein, autor porównywany z J.D. Salingerem, twórca słynnej postaci Jimmy’ego Golda, który jednak od kilku dekad nie wydał żadnej książki. Czytelnikiem – Morris Bellamy, wściekły nie tylko o to, że jego ulubiony autor przestał publikować nowe powieści, lecz także dlatego, że sprzedał nonkonformistyczną postać Jimmy’ego Golda dla zysków z reklam. Morris wymierza Rothsteinowi karę najdotkliwszą z możliwych. Zabija go i opróżnia jego sejf z gotówki. Kradnie też notesy zawierające co najmniej jedną niewydaną jeszcze powieść z Goldem. Morris ukrywa swój skarb, po czym za inne przestępstwo trafia do więzienia. Kilka dekad później chłopiec o nazwisku Pete Sauberg znajduje ukryty łup Bellamy’ego. Teraz Bill Hodges, Holly Gibney i Jerome Robinson muszą ratować chłopca i jego rodzinę przed mściwym Morrisem, który po trzydziestu pięciu latach, ogarnięty jeszcze większym obłędem, wychodzi na wolność.

Tytuł: Znalezione nie kradzione
Autor: Stephen King
Tłumaczenie: Rafał Lisowski
Wydawnictwo: Albatros
Miejsce wydania: Warszawa
Wydanie polskie: 6/2015
Tytuł oryginalny: Finders Keepers
Rok wydania oryginału: 2015
Liczba stron: 480
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788378855996
Wydanie: I
Cena z okładki: 38,50 zł

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści