Będzie nowa wersja Nosferatu

30.07.2015 | filmweb.pl | underluk

Będzie nowa wersja Nosferatu

Słynny "Nosferatu" F.W. Murnaua doczeka się remake'u. Odpowiadać za niego będzie Robert Eggers ("The Witch"), który napisze scenariusz oraz wyreżyseruje film.


Do tej pory, poza oryginalnym filmem mogliśmy obejrzeć takie obrazy jak "Nosferatu wampir" (1979), czyli hołd dla filmu Murnau złożony przez Wernera Herzoga oraz "Cień wampira" (2000), czyli fikcyjną opowieść o tym, jak powstawał film Marnau. Tym razem, mamy mieć do czynienia z pełnoprawnym remakiem.

film powstanie dla wytwórni Studio 8.

Dla przypomnienia, bohaterem oryginału był Thomas Hutter, który na polecenie swojego szefa, Knocka, wyrusza do Transylwani, gdzie ma sfinalizować umowę sprzedaży domu z hrabią Orlokiem. Nie baczy na ostrzeżenia okolicznych mieszkańców i tak trafia do posiadłości wampira. Tymczasem hrabia Orlok zwraca uwagę na medalion Huttera z portretem jego żony. Wampir postanawia ją odwiedzić... [za filmweb.pl]

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści