Resident Evil 2 Reborn trafił do piachu

18.08.2015 | ppe.pl | underluk

Resident Evil 2 Reborn trafił do piachu

"Resident Evil 2 Reborn" był odświeżoną wersją "Resident Evil 2" tworzoną przez fanów gry. Dziś wiemy, że gra się nie ukarze, ale twórcy pomogą Capcomowi przy jego remasterze, o którym pisałem w zeszłym tygodniu.


A na czym ta pomoc ma polegać?

„Wbrew temu, co można pomyśleć, to dla nas i fanów wspaniała wiadomość. Jesteśmy szczęśliwi, że Capcom postanowił przejąć inicjatywę projektu i przygotuje oczekiwaną od lat produkcję. Nikt nie może lepiej przywrócić tego arcydzieła do odpowiedniego poziomu niż sami twórcy. Jednocześnie mamy zaszczyt poinformować, że zostaliśmy oficjalnie zaproszeni na spotkanie z Capcomem.”

Tak przynajmniej developerzy z InvaderGames napisali na swoim Facebooku. Podziękowali przy okazji za wsparcie i zainteresowanie projektem.

Śmiem się nie zgodzić z opinią, że Capcom zrobi to najlepiej, bo jak już wcześniej pisałem, boję się, że Japończycy zrobią to po najmniejszej linii oporu.

Tymczasem "Residetn Evil 2 Reborn" powstawał z pasji. Gra oparta na silniku Unreal Engine 4 była już podobno na ostatniej prostej i być może ukazałaby się jeszcze w tym miesiącu.

Z drugiej strony, twórcy amatorskiego odświeżenia nie mieli praw do marki "Resident Evil" i Capcom jakby chciał to i tak by cały projekt ubił. Wszystko mogło się skończyć w sądzie, a tak przynajmniej obie ekipy sobie pogadają.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści