Ridley Scott zdradził kilka szczegółów nowego Obcego

01.10.2015 | filmweb.pl | underluk

Ridley Scott zdradził kilka szczegółów nowego Obcego

Niedawno dowiedzieliśmy się, że kontynuacja "Prometeusza", będzie nosiła tytuł "Alien: Paradise Lost". Teraz Ridley Scott zdradził nieco więcej szczegółów.


Twórca o swoim filmie mówi tak:
"W pewnym sensie to wciąż będzie "Prometeusz 2", a jednak zawsze myślałem o tym filmie jako prequelu pierwszego obrazu o Obcym. Powiążemy nawet tę historię z historią Ripley, ale na razie nie mogę Wam powiedzieć, w jaki sposób. "

W filmie nie zabraknie Xenomorpha, a do tego mamy poznać jego genezę i dowiedzieć się kto go stworzył i dlaczego. Znajdzie się także miejsce dla Facehugger, a design potworów będzie wzorowany na twórczości H.R. Gigera. Czyli wszystko zgodnie z prawidłowym porządkiem, bo jeszcze niedawno mówiło się o zmianie wyglądu obcych by wnieść coś świeżego do serii.

Reżyser zapytany został o "Alien 5", film tworzony przez Neilla Blomkampa, a na pytanie odpowiedział tak:
"Produkuję ten film. Ma wyjść po moim. Opowiada w większym stopniu o samej Ripley, nieco z innej strony, to raczej bezpośredni sequel. Ja próbuję domknąć tę historię od drugiej strony."

Start zdjęć do kontynuacji "Prometeusza" zaplanowany jest na luty. W rolach głównych powrócą Noomi Rapace i Michael Fassbender. Film do kin powinien wejść w 2017 roku.

Najnowsze wieści