Kontynuacja World War Z przyspieszyła

05.11.2015 | filmweb.pl | underluk

Kontynuacja World War Z przyspieszyła

Wygląda na to, że prace nad kontynuacją "World War Z" nabrały ostatnio tempa. Tak przynajmniej wynika z postępu prac nad scenariuszem.


Pierwsza wersja scenariusza została ukończona pod koniec sierpnie przez Stevena Knighta. Teraz wytwórnia Paramount przekazała go w ręce Dennisa Kelly'ego, który ma ją udoskonalić tak, by zdjęcia mogły ruszyć w przyszłym roku.

Powodem przyspieszenia prac jest prawdopodobnie troska o komfort Juana Antonio Bayony. Istnieje niebezpieczeństwo, że reżyser byłby chętny do wyreżyserowana "Jurassic World 2", co skutecznie odwiodłoby go od "World War Z 2". Tak się raczej nie stanie, choćby dlatego, że na przeszkodzie stoi kontrakt jaki wiąże katalońskiego reżysera z Paramountem, ale wytwórnia najwyraźniej woli dmuchać na zimne.

O czym opowie "World War Z 2"? Tego niestety wciąż nie wiemy. Bohaterem oryginału był grany przez Brada Pitta Gerry Lane. Pewnego zwyczajnego dnia, podczas spokojnej jazdy samochodem, Lane i jego rodzina wpadają w olbrzymi korek. Lane, były śledczy ONZ szybko wyczuwa, że to, z czym mają do czynienia, nie jest zwykłą uliczną blokadą. Na niebie słychać policyjne śmigłowce, po ulicach krążą policjanci na motocyklach, a miasto pogrąża się w chaosie. Coś sprawia, że grupy ludzi wściekle atakują się nawzajem. Zabójczy wirus, który rozprzestrzenia się przez ugryzienie, przemienia zdrowych ludzi w coś trudnego do zdefiniowania, dzikiego. Sąsiad zwraca się przeciwko sąsiadowi; pomocny nieznajomy nagle staje się niebezpiecznym wrogiem. Pochodzenie wirusa jest nieznane, a liczba zainfekowanych rośnie z dnia na dzień, co wkrótce staje się światową pandemią. [za filmweb.pl]

Premiera "World War Z 2" planowana jest na czerwiec 2017 roku.

W wolnej chwili możecie zapoznać się z recenzją "World War Z"

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści