Potworny Universal

18.11.2015 | filmweb.pl | underluk

Potworny Universal

Wszelkiej maści uniwersa są dziś w modzie, więc i studio Universal chce takie. Wytwórnie sięgnie do swojej tradycji i stworzy spójny świat, w którym znajdzie się Mumia, Dracula, potwór Frankensteina, wilkołaki...


Pomysł jest taki, by co roku powstawał nowy film, a jego bohaterem były klasyczne postaci z horrorów Universalu. Poszczególne światy miałyby się przenikać, więc spokojnie koło Mumii może wystąpić Dracula czy Van Helsing. Na początek dostaniemy film o Mumii właśnie, do którego zdjęcia ruszą w przyszłym roku.

Nad fabułami będzie pracował cały sztab ludzi, których kontrolować będą scenarzyści Alex Kutzman i Chris Morgan. W ramach przygotowań, panowie odświeżyli sobie podobno klasyki z Borisem Karloffem i Belą Lugosim.

"To nie będzie umowny świat" - zaznacza Morgan. "Zgłębiamy tematy rodzinnej tożsamości i pytania w rodzaju: "gdzie jest moje miejsce w świecie"?"

"Wychowałem się na filmach o potworach" - dodaje. "Robiłem własne sztuczne wymioty, żebym nie musiał iść do szkoły, zostać w domu i oglądać rzeczy w stylu "Ludzi-kotów". Wciąż pamiętam, jakich składników używałem: soku pomarańczowego, krakersów, Pepsi i mleka."

Nie wiem co domowej roboty, sztuczne wymioty mają do potwornego uniwersum, do jakiego przymierza się Universal, ale ja przekonany nie jestem. Co z tego wyjdzie, przekonamy się po premierze wspomnianego filmu z Mumią w roli głównej.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści