Potworny Universal

18.11.2015 | filmweb.pl | underluk

Potworny Universal

Wszelkiej maści uniwersa są dziś w modzie, więc i studio Universal chce takie. Wytwórnie sięgnie do swojej tradycji i stworzy spójny świat, w którym znajdzie się Mumia, Dracula, potwór Frankensteina, wilkołaki...


Pomysł jest taki, by co roku powstawał nowy film, a jego bohaterem były klasyczne postaci z horrorów Universalu. Poszczególne światy miałyby się przenikać, więc spokojnie koło Mumii może wystąpić Dracula czy Van Helsing. Na początek dostaniemy film o Mumii właśnie, do którego zdjęcia ruszą w przyszłym roku.

Nad fabułami będzie pracował cały sztab ludzi, których kontrolować będą scenarzyści Alex Kutzman i Chris Morgan. W ramach przygotowań, panowie odświeżyli sobie podobno klasyki z Borisem Karloffem i Belą Lugosim.

"To nie będzie umowny świat" - zaznacza Morgan. "Zgłębiamy tematy rodzinnej tożsamości i pytania w rodzaju: "gdzie jest moje miejsce w świecie"?"

"Wychowałem się na filmach o potworach" - dodaje. "Robiłem własne sztuczne wymioty, żebym nie musiał iść do szkoły, zostać w domu i oglądać rzeczy w stylu "Ludzi-kotów". Wciąż pamiętam, jakich składników używałem: soku pomarańczowego, krakersów, Pepsi i mleka."

Nie wiem co domowej roboty, sztuczne wymioty mają do potwornego uniwersum, do jakiego przymierza się Universal, ale ja przekonany nie jestem. Co z tego wyjdzie, przekonamy się po premierze wspomnianego filmu z Mumią w roli głównej.

Najnowsze wieści