Michael Biehn mówi o nowym Alienie

24.11.2015 | filmweb.pl | underluk

Michael Biehn mówi o nowym Alienie

Michael Biehn, czyli odtwórca roli kaprala Hicksa, w ostatnim wywiadzie ujawnił kilka interesujących informacji na temat "Obcego 5" oraz kontynuacji "Prometeusza" znanej jako "Alien: Covenant".


"Podstawowy pomysł jest taki: udajemy, że "Obcy 3" i "Obcy: Przebudzenie" nigdy nie powstały. Wiem, że Ridley Scott robi najpierw swój film" - (mowa o sequelu "Prometeusza", "Alien: Covenant") - ", ale jest też producentem wykonawczym naszego. Wiem, że Ridley skupia się na swoim projekcie, i jestem pewien, że on i Fox nie chcą, by oba filmy weszły do kin w tym samym czasie, bo to dwa zupełnie różne światy. Z tego, co mi wyjaśniono, ich akcję dzieli tysiąc lat, ale zarazem mają być utrzymane w podobnym stylu. Wiem, że film Neilla został chwilowo wstrzymany, ale myślę, że byłoby to kompromitujące dla Ridleya, Foksa i Sigourney (Weaver), gdyby nasz film nie powstał. "

O fabule "Alien 5" wypowiedział się tak:

"W planach jest powrót mojej postaci oraz Newt. Newt miałaby teraz około 27 lat. Wiem, że każda aktorka w Hollywood będzie chciała zagrać tę rolę. Bo będzie to symboliczne przekazanie pochodni przez Sigourney. Utrzymałoby to serię przy życiu, a studia zarobiłoby pieniądze - bo o to im przecież chodzi. Dlatego pojawiają się "Terminatory 5, 6, 7, 8, 9, 10" oraz "Szybcy i wściekli 7, 8, 9 i 10"."

To wszystko oznacza, że na piątą odsłonę "Obcego" możemy poczekać dłużej, niż byśmy tego chcieli. Ridley Scott na plan zdjęciowy wkracza w lutym. Blokamp... nie wiadomo kiedy.

Najnowsze wieści