Dimension Films bez praw do Halloween

29.12.2015 | filmweb.pl, bloody-disgusting.com | underluk

Dimension Films bez praw do Halloween

Dimension Films straciło prawa do serii "Halloween", z którą wytwórnia była związana od dwudziestu lat. Zapomnijcie też o "Halloween Returns".


Jest to spore wydarzenie. Tym bardziej, że Miramax szuka obecnie studia, które przygarnęłoby licencję i nie jest wykluczone, że ta powędruje do Warner Bros./New Line lub Paramount Pictures. Taki rozwój wypadków otworzyłby furtkę dla produkcji w której obok Michaela Myersa moglibyśmy zobaczyć Jasona, Freddy'ego lub Leatherface'a.

Tymczasem prace nad nowym, powstającym filmem "Halloween Returns" zostały wstrzymane, a Marcus Dunstan i Patrick Melton, osoby mocno związane z trwającą produkcją (reżyseria i scenariusz), nie są już z projektem związane. Fabuła wylądowała w koszu, a jedyną osobą, która będzie swego rodzaju łącznikiem między starym i nowym ma być producent Malek Akkad.

Co nas czeka? To się dopiero okaże, ale moim zdaniem Dimension Films nie korzystało z posiadanej licencji zbyt hojnie, bo przez 20 lat wydali tylko pięć filmów, z czego dwa były rebootami w reżyserii Roba Zombiego. Należy trzymać kciuki by nowy właściciel licencji wiedział, co chce z nią zrobić.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści