Nowy, ponad sześciominutowy fragment z Perception

06.01.2016 | ppe.pl, ign.com | underluk

Nowy, ponad sześciominutowy fragment z Perception

"Perception" to powstająca na komputery gra grozy, w której wcielimy się w niewidomą bohaterkę. Koncept jest interesujący, a do sieci trafił właśnie nowy fragment rozgrywki.


Cassie Thornton jest niewidoma, a gracz w jej ciele musie przemierzyć tajemniczą rezydencję, w której na przestrzeni różnych epok doszło do wielu tragedii. Świat gry przedstawiony jest na zasadzie echolokacji, w ramach której wykorzystamy laskę bohaterki lub aplikację w telefonie. Zresztą, lepiej przedstawione jest to na filmie.

Za tytułem stoją ludzie pracujący wcześniej nad serią "BioShock" w Irrational Games. Otworzyli oni swoje własne studio i postanowili pokazać świat oczyma niewidomych, a przy okazji niesamowitą i przerażającą opowieść. Tak przynajmniej twierdzi Robb Waters, szef Deep End Games. Tytuł ma czerpać inspirację m.in. z "Obcy: Izolacja".

Choć tytuł powstaje na PC, to twórcy przebąkują coś o możliwej konwersji na konsole. Pewnie gdy gra zdobędzie sobie fanów na komputerach, doczekamy się zapowiedzi "Perception" na PlayStation 4 i Xbox One.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści