Nowy, ponad sześciominutowy fragment z Perception

06.01.2016 | ppe.pl, ign.com | underluk

Nowy, ponad sześciominutowy fragment z Perception

"Perception" to powstająca na komputery gra grozy, w której wcielimy się w niewidomą bohaterkę. Koncept jest interesujący, a do sieci trafił właśnie nowy fragment rozgrywki.


Cassie Thornton jest niewidoma, a gracz w jej ciele musie przemierzyć tajemniczą rezydencję, w której na przestrzeni różnych epok doszło do wielu tragedii. Świat gry przedstawiony jest na zasadzie echolokacji, w ramach której wykorzystamy laskę bohaterki lub aplikację w telefonie. Zresztą, lepiej przedstawione jest to na filmie.

Za tytułem stoją ludzie pracujący wcześniej nad serią "BioShock" w Irrational Games. Otworzyli oni swoje własne studio i postanowili pokazać świat oczyma niewidomych, a przy okazji niesamowitą i przerażającą opowieść. Tak przynajmniej twierdzi Robb Waters, szef Deep End Games. Tytuł ma czerpać inspirację m.in. z "Obcy: Izolacja".

Choć tytuł powstaje na PC, to twórcy przebąkują coś o możliwej konwersji na konsole. Pewnie gdy gra zdobędzie sobie fanów na komputerach, doczekamy się zapowiedzi "Perception" na PlayStation 4 i Xbox One.

Najnowsze wieści