Ujawniono datę premiery nowej Mumii

22.01.2016 | filmweb.pl | underluk

Ujawniono datę premiery nowej Mumii

Planowany już od jakiegoś czasu reboot "Mumii" wreszcie uzyskał datę premiery. Przy okazji potwierdziło się kilka wcześniejszy plotek.


I tak filmu w kinach możemy spodziewać się 9 czerwca 2017 roku, chociaż osobiście nie przywiązywałbym większej wagi do tej daty. Gwiazdami filmu będą Tom Cruise i Sofia Boutella. Reżyseruje Alex Kurtzman, a za scenariusz odpowiedzialny będzie Jon Spaihts.

Film będzie rebootem klasycznego obrazu z 1932 roku, który doczekał się już odświeżonej wersji w 1999 roku z Brendanem Fraserem i Rachel Weisz w rolach głównych. Plan nowej wersji powstał jeszcze przed pomysłem Universalu na stworzenie własnego potwornego uniwersum, a reżyserami mieli być kolejno Len Wiseman oraz Andres Muschietti, jednak z tej współpracy nic nie wyszło.

Fabuła trzymana jest w tajemnicy, jednak wiadomo, że film ma być kinem bardziej przygodowym niż horrorem. Groza będzie tu tylko tłem dla widowiskowych scen akcji. Podobnie zresztą jak to było w filmach z Fraserem, niestety.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści