Już za tydzień ukażą się rozszerzone Wigilijne Psy

12.02.2016 | SQN | underluk

Już za tydzień ukażą się rozszerzone Wigilijne Psy

17 lutego nakładem wydawnictwa SQN na rynku ukaże się nowe, rozszerzone wydanie "Wigilijnych psów" Łukasza Orbitowskiego.


--

Kultowe opowieści Łukasza Orbitowskiego

Niewyjaśnione samobójstwa taksówkarzy. Droga widziana tylko przez nielicznych. Spalony blok z lokatorem, którego nie powinno w nim być. Przekręt wystawiający przyjaźń na próbę. Przesyłka na zawsze odmieniająca życie doręczyciela…

Łukasz Orbitowski w sposób, w jaki nie zrobił tego nikt przed nim, pokazuje świat, w którym rodzą się współczesne koszmary: świat polskich blokowisk, miejskiego brudu, pierwszych poważnych związków, porannej wódki. Krwisty, podszyty czarnym humorem język tych opowieści, a także niezwykła wyobraźnia autora sprawiają, że Wigilijne psy hipnotyzują i niepokoją od pierwszych stron.

Oto drugie wydanie, gruntownie zredagowane oraz wzbogacone o dodatkowe teksty.

* * *

Gawędy niesamowite XXI wieku: czasami przerażające, czasami zaskakujące, czasami śmieszne. Opowieści Łukasza Orbitowskiego zawsze jednak brzmią prawdziwie...

Jacek Dukaj


Z wielką frajdą czytam wczesne opowiadania Orbitowskiego. Dobrze mu służy ta forma. Jest i groza, i młodzieńcze wtajemniczenia, jest i polska prowincjonalna. Niektóre motywy czy bohaterów rozpoznamy w jego późniejszych książkach. Orbitowski z tamtych czasów nie był tak znany, ale już był ukształtowanym pisarzem, który potrafił trzymać w napięciu. A przy takich opowiadaniach jak "Pan Śnieg i Pan Wiatr" ciarki przechodzą po plecach.

Justyna Sobolewska, „Polityka”

Tytuł: Wigilijne psy i inne opowieści
Autor: Łukasz Orbitowski
Wydawnictwo: Sine Qua Non
Miejsce wydania: Poznań
Wydanie polskie: 2/2016
Liczba stron: 480
Format: 150x215 mm
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
ISBN-13: 9788379246106
Wydanie: II, rozszerzone
Cena z okładki: 39,90 zł

Wigilijne psy i inne opowieści - Łukasz Orbitowski - okładka

Najnowsze wieści