Kilka nowych informacji o wirtualnym Call of Cthulhu

29.02.2016 | cdaction.pl | underluk

Kilka nowych informacji o wirtualnym Call of Cthulhu

Fani prozy Lovecrafta, którzy nie stronią od gier mniej lub bardziej inspirowanych twórczością samotnika z Providence, powinni mieć "Call of Cthulhu" na oku.


Gracze początkowo postawieni przed zagadką śmierci uznanej artystki i jej rodziny, wkrótce odkrywają, że za tym wszystkim stoi coś znacznie bardziej niepokojącego, coś, co bardzo chciałoby się przebudzić. [za cdaction.pl]

Tytuł oparty jest na papierowym systemie RPG o tej samej nazwie, a nawet mówi się o jego oficjalnej adaptacji. Rozgrywka ma być połączeniem gry detektywistycznej, horroru i skradanki z elementami RPG. Chętnym, przyjdzie eksplorować ciemne i złowrogie lokacje osadzone w półotwartym świecie. Całość ma hulać na Unreal Engine 4.

Za grę odpowiedzialne jest studio Cyanide, które na poleceni wydawcy (Focus Home Interactive) przejęło prace od Frogwares. Premiera? Podobno jeszcze w tym roku.

Call of Cthulhu - screen 1
Call of Cthulhu - screen 2


Postaw mi kawę na buycoffee.to

Jeśli podobają Ci się zamieszone materiały albo chcesz po prostu wesprzeć jakoś działalność strony, będzie mi bardzo miło, jeśli dorzucisz się do kawy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najnowsze wieści